ne 29.9.2019 |

Ze Zubří s prázdnou.

Z tradičního derby s naším odvěkým rivalem jsme tentokrát přijeli bez bodu. Domácí potvrdili vzrůstající formu a v dramatickém zápasu svou tvrz uhájili.

Tradiční souboj velkých soupeřů přineslo čtvrté kolo Strabag Rail Extraligy v zuberské Robe aréně. Kluby, které se v dřívějších letech bily o prvenství v české Extralize, změřily síly před téměř zaplněnou halou. Zubří pře touto sezónou významně posílilo návraty svých odchovanců. Jedná se o Řezníčka, Jurku nebo Říhu a vše to jsou velká jména.

Zápas po celou dobu splňoval všechny atributy klasického derby. Byla vidět agresivní obrana na obou stranách, fanoušci obou táborů tahali oba týmy dopředu a v útoku padal jeden krásný gól za druhým. První gól padl do naší sítě z ruky Matěje Šustáčka. Zubří vedlo ve druhé minutě 2:0, nicméně vzápětí jsme ale dvěma rychlými góly srovnali. V domácí brance velmi dobře chytal mladý brankář Mizera a přes něj a dobrou obranu hostí, nebylo snadné se prosadit. V desáté minutě vystřídal Marjanoviče v naší brance Mokroš a i ten se brzo rozchytal k velmi dobrému výkonu. Takže branky na obou stranách palubovky přibývaly velmi pomalu. Nekonaly se žádné střelecké hody jako loni, kdy jsme na palubovce Zubří vyhráli 34:29. Naopak, do šaten se šlo za stavu 11:11.

Od začátku druhého poločasu pokračovalo nervózní a vyrovnané utkání. Oba týmy měly problém se prosadit. Zkusili jsme hru v sedmi hráčích v poli, ale ta nám příliš nevyšla. Spíše naopak - nabídli jsme domácím příležitosti skórovat do prázdné branky. Tu první ještě domácí brankář Mizera neproměnil, ale poté své šance nezahodili Jurka a Hlinka. Ve 36. minutě tak domácí vedli rozdílem čtyř branek - 15:11. V této fázi zápasu, kdy jsme se dostávali pod tlak, předvedl pěkné sportovní gesto Michal Brůna. Rozhodčí odpískali Jurkovi úmyslnou hru nohou ale právě Brůna, který byl u situace velmi blízko, u rozhodčích intervenoval a přesvědčil je o tom, že Jurka odehrál míč do autu rukou.

Hned poté vzal Michal na sebe i střeleckou odpovědnost a protrhl přesnou trefou naše střelecké trápení. Vydali jsme se tak na stíhací jízdu se snahou zvrátit stav utkání.  Naši borci dřeli, bojovali a jejich snahu korunoval ve 49. minutě přesnou střelou z křídla Nedoma, když srovnával na 19:19. Posledních deset minut ale zvládli lépe opět domácí. Ty znovu podržel Mizera v brance a s pomocí jeho zákroku domácí dovedli bojovné utkání do vítězného konce.

Utkání pátého kola Strabag Rail Extraligy proti Brnu máme odloženo až na středu 9.10.2019. Ve dnech 5. a 6. 10. budeme hrát utkání Chalenge Cupu proti izraelskému týmu Juvalim Holon. Obě utkání začnou v 18 hodin a srdečně Vás na ně zveme do naší haly. Přijďte nás povzbudit.

Dušan Poloz, trenér HC ROBE Zubří: „Celý týden jsme postrádali kluky Dokoupila a Mičkala, kteří patří do základní sestavy a bylo fajn vidět, že se tým s tímto dokázal vypořádat, že jsme našli alternativu. Zápas byl očekávaný v tomto duchu. Za stavu 19:19 jsme chtěli sáhnout k výměně gólmanů, ale Šimon předvedl 3 zákroky. V kabině jsme cítili, že tento zápas potřebujeme vyhrát. Chtěl bych vyzdvihnout velké gesto velkého hráče Michala Brůny, který přiznal, že dvouminutový trest pro Zubří není regulérní.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Z našeho pohledu nevydařené utkání, Zubří předvedlo bojovný zápas. Loni jsme tady vyhráli, dnes se to tahalo celý zápas. Za stavu 19:19 jsme neproměnili šance. Výborný tah domácích – Šimon Mizera v bráně, který nás vychytával. V obraně jsme dřeli, nedostali jsme hodně branek. Dostávali jsme blbé góly. Řezníček nám dával hodně gólů, měli jsme to ubránit. Gratuluji Zubří, odehráli dobrý zápas.“