ne 27.2.2011 |

Získali jsme ”povinné” dva body

Dnes jsme chtěli v domácím prostředí potvrdit to, že přes problémy s marodkou patříme ke špičce extraligy a porazit Frýdek Místek. Ten sice v poslední době prokazuje stále vzrůstající formu, ale do nádstavby se nedostane a tak bychom si s ním měli poradit. Překvapení jsme nedopustili a oba body zůstaly doma.

Věděli jsme, že Frýdek Místek vedený zkušeným koučem Jiřím Kekrtem, není snadným soupeřem a umí potrápit favority. V předminulém kole dokonce porazil Duklu na její palubovce a to jistě nemůže dokázat slabý tým. Proto jsme nechtěli připustit nějaké podobné překvapení a soupeře porazit. Konec konců jsme to již potřebovali. V tomto kalendářním roce jsme ještě nevyhráli. Začátek vyzněl pro nás - ujali jsme se vedení 2:0 a to jsme pomalu navyšovali až do stavu 10:6 v polovině prvního poločasu.

Pak ale jsme o toto vedení přišli. Sami svými chybami v útoku, kde jsme zakončovali velice laxně a hostující gólman Šoltés si připisoval jeden zákrok za druhým. Ve 27. minutě jsme už ztráceli tři branky - stav byl 12:15! V posledních dvou minutách se nám ale podařilo zkorigovat díky brankám našich rychlonohých křídel Balwase a Faitha. Tři sekundy před koncem poločasu pak ještě hostující Dyba zaznamenal rozdílovou branku a do šaten šli spokojenější hosté.

S nástupem do druhé poloviny se neudála žádná převratná změna. Přece jsme ale získali malou převahu, ujali jsme se vedení a po celou půlhodinu jsme měli o krůček navrch. Přesto se nám nepodařilo udělat si větší náskok a do koncovky jsme šli s náskokem tří branek. Hosté ale dokázali dvě minuty před koncem stáhnout na 31:30! Za tohoto stavu jsme přišli v útoku svou technickou chybou o míč a hosté měli možnost jít do útoku. V této situaci prokázal Marek Vančo, že má jedny z nejrychlejších nohou v extralize! Vrátil se totiž, zabojoval a získal zpět míč. Hned z protiútoku se trefil Hanisch svým typickým točeňákem a drama se tak nekonalo.

V dnešním utkání se objevili na palubovce další dva zranění hráči - Sliwka a Požárek. Oba šli zatím jen na sedmičky, ale je dobře, že jejich rekonvalescence pokračuje a oni určitě už brzo budou pro tým stejně platnými hráči jako před svým zraněním.

Jiří Kekrt, FM: Byť jsme prohráli nemůžu říct, že bych byl otrávený. My jsme chtěli potvrdit to, co vím já, ale asi to neví okolí a to je to, že naše výsledky nejsou podloženy sázkovou kanceláří, ale našim výkonem a to se myslím tady potvrdilo. Myslím, že jsme prohráli proto, že pořád trénuji mužstvo bažantů, kteří nemají zkušenosti z těžkých utkání a tak jsme klíčové momenty neřešili dobře a udělali jsme chyby a to soupeř dokázal využít.
Jozef Hanták, HCB OKD:
Těší mě, že jsme vyhráli. Po těch problémech se zraněními a nemocemi se dáváme dohromady a to je dobře. A také mě těší, že mladí hráči jako například Hanisch, Monczka, Lyžwa a Balwas prokazují oprávněnost své nominace a taky to, že v budoucnu se na nich dá stavět. Mají chuť do práce, jsou rychlí dynamičtí a nesmíme je zatracovat za případné chyby, které udělají - spíš naopak - potřebují dostávat příležitosti. K tomu, že utkání bylo vyrovnané přispěl i fakt, že jsme zahodili 16 brankových příležitostí včetně dvou sedmimetrových hodů.