ne 17.4.2011 | Ivo Dudek

Zubřané vydřeli bod

Přesto že jsme po celý zápas vedli a hosté dotahovali náš náskok, jsme v dramatické koncovce nedokázali zvítězit. Hosté dvě sekundy před koncem z ruky Stržínka poprvé v zápase srovnali a odvážejí si tak velice cenný bod. Ztrátu z domácí palubovky tak musíme vyvážit ziskem z venku. První příležitost budeme mít na velikonoční pondělí v Lovosicích.

Utkání jsme začali velice dobře. Byli jsme lepší, aktivnější, hráli jsme velice kolektivně a i Drápal v brance se velmi rychle chytil. Nebylo tak divu, že v šesté minutě jsme vedli už 5:1. Naše tempo nám ale nevydrželo na pořád a nevyvarovali jsme se slabším chvilkám. Ta první přišla mezi 20. a 25. minutou, kdy jsme dovolili hostům dostat se do zápasu. Srovnali totiž krok a dotáhli se ze stavu 10:5 na 10:9. Koncovka poločasu ale zase vyšla lépe nám. Zahráli jsme ji totiž dobře a odskočili jsme hostům znovu na poločasých 16:11.

Druhá půlka začala podobně jako ta první skončila. Hostům se sice rozchytal Malina, ale přesto jsme si udržovali malý náskok. S blížící se poslední čtvrthodinou se začala karta obracet. Od 41. minuty až do posledního hvizdu jsme dali jen 5 branek! Trpěliví hosté toho samozřejmě dokázali využít. Valaši ze Zubří jsou známí tím, že bojují vždy až do konce a dnes to opět dokázali. V poslední minutě poprvé srovnali na 24:24. Na to dokázat ještě odpovědět Krzysztof Lyžwa trochu šťastnou brankou, jenže hosté měli na poslední útok ještě 11 vteřin a trenér Mika oddechový čas.

V něm naordinoval hostům očekávanou taktiku - dohrejte to na Stržínka (do té doby vsítili 11 branek!). A my, přes to, že jsme určitě věděli o jeho kvalitách a museli jsme i vědět, že s největší pravděpodobností bude zakončovat poslední útok právě on, jsme nedokázali tomu zabránit. Nechali jsme soupeři příliš mnoho prostoru k tomu, aby útok dohrál až ke střele místo toho, abychom rozvíjející se akci přerušili už v zárodku! Tak jako to udělal chvíli předtím Roman Požárek, který byl ale potrestán poněkud přísným vyloučením.

Teď nezbývá nic jiného, než bodovat co nejvíce venku. A to bude hodně těžké ale určitě ne nemožné.