po 15.9.2014 |

Zubří jsme v neděli přehráli

První dva letošní body jsme získali v nedělním duelu se Zubřím. Utkání se vyvíjelo ve vlnách, když v té první mělo navrch Zubří. V první desetiminutovce si totiž vytvořilo už šestibrankový náskok. Další průběh už ale patřil nám. Ještě do poločasu jsme vyrovnali a těsně před poločasovým hvizdem vsítil vedoucí branku Veřmiřovský.

Za obratem stál zlepšený výkon brankářů a dobrá střelecká muška Veřmiřovského a Chudoby, kteří zaznamenali shodně po devíti brankách. Hned po startu druhého poločasu jsme začali náskok navyšovat a brzo bylo zřejmé, že tentokrát už dobře rozehrané utkání neztratíme a body zůstanou doma. Ve 41. minutě už jsme vedli o sedm branek (24:17) a v 54. minutě už dokonce o branek deset. To byl stav 32:22. Závěr už hosté nedokázali zdramatizovat, pouze se jim podařila malá korekce skóre. Takže body zůstaly zaslouženě doma po vítězství o šest branek.

Příští kolo nás čeká zajímavý duel. V sobotu budeme hrát v Litovli, která zatím sice nezískala ani bod ale odehrála dva vyrovnané duely s favorizovanými týmy. A navíc se v dresu Litovle letos po svém comebacku objevil náš někdejší hráč a dlouholetý reprezentant David Juříček a tak je určitě na co se těšit.

Marek Michalisko, trenér Baník OKD Karviná: „Na začátku utkání byli naše hráči zřejmě až přemotivovaní, protože nechtěli podruhé za sebou prohrát. Z toho pramenily chyby. Po oddychovém čase jsme se uklidnili a začali náskok soupeře stahovat. Výborně nám zachytali oba brankáři Žingor a Schams, čímž jsme se dostali do ´laufu´, kdežto Zubří padalo dolů.

Jiří Kekrt, trenér Gumáren Zubří: „Utkání nakonec zaslouženě skončilo výhrou domácích, na které se podepsal i náš výkon. Bylo vidět, že když jednomu z týmů ´fungovali´ brankáři, hned se skóre měnilo v jejich prospěch. Nás brankáři podrželi v prvním poločase, proto jsme si vypracovali náskok. Ve druhém to bylo opačně a k tomu se přidalo naše neuvěřitelné množství neproměněných šancí.“