HCB Karviná
Extraliga
čt 18.5.2023 | Redakce

Michal Brůna ke čtvrtému finálovému utkání

„Prohráli jsme mečbol. Gratuluji Plzni k dobrému výkonu. Jedinou kaňkou na tomto zápase byl likvidační faul Chmelíka na nejlepšího hráče ligy, Dominika Soláka.

Chmelíka jsem vždy jako hráče chválil za jeho tvrdost ale i férovost. Faul, který předvedl na Soláka ve výskoku jsem u něj nikdy neviděl. Pokud je pravda, že Chmelík končí karieru, vypadá to dost podezřele. Vypadá to, že se na Soláka obětoval a z modré karty a následné disciplinární komise si nemusí nic dělat, protože to byl jeho poslední zápas. Tímto likvidačním faulem a Solákovým následným nekoordinovaným pádem na střelecké rameno a hlavu si Solo nalomil klíční kost a udělal lehký otřes mozku. Zřejmě v opojení adrenalinu chtěl týmu pomoct a šel znovu na hřiště, kde se mu klíční kost při následné střele zlomila úplně. Chmelík tak vyřadil našeho nejlepšího hráče z posledních dvou rozhodujících zápasů o titul.

Otazník visí také nad startem Fulneka, nevíme totiž, jestli bude moct nastoupit s pochroumaným kotníkem. Plzeň si je vědomá toho, že bez Soláka má Titul skoro v kapse. My se však ještě nevzdáváme a do Plzně, sepojedeme s našimi fanoušky pokusit o nemožné.“