HCB Karviná
Zápasy
čt 18.5.2023 | Ivo Dudek

Finále skončí až pátým duelem v Plzni

Zápasové menu

Před čtvrtým zápasem na naší palubovce jsme byli odhodláni udělat vše pro zisk titulu ve své hale. Nepovedlo se a finále vygraduje, jak je v posledních letech zvykem, až pátým zápasem.

Na začátku zápasu se před naplněnou halou blýskli výbornými zákroky proti křídlům gólmani na obou stranách. Skóre zápasu tak otevřel Dominik Solák až ve čtvrté minutě. Za faul na něj si šel na dvě minuty odpočinout hostující Stehlík. Bylo zřejmé, že zápas bude ještě boj.

Ve třinácté minutě se postaral o stěžejní okamžik zápasu hostující Chmelík. Ten totiž stáhl ¨ve výskoku za dres k zemi Dominika Soláka a ten nekontrolovaně spadl z velké výšky na palubovku. Chmelík byl po zásluze potrestán červenou a vzápětí i modrou kartou. Nicméně ten faul vyřadil Soláka ze hry a ukončil mu předčasně sezónu.

Jeho absence byla samozřejmě znát, ale hráči se s ní snažili co nejlépe srovnat. A to se jim po krátkém čase dařilo.

Hosté sice utekli na tříbrankový rozdíl ale jen nakrátko. Stav jsme srovnali, dařila se zejména spolupráce spojek s Honzou Užekem na pivotu. Těsně před koncem poločasu ještě viděl přímou červenou kartu Režnický za úder loktem do obličeje pronikajícího Patzla.

Do šaten se šlo za jednobrankového vedení Plzně a ten stav signalizoval, že druhý poločas bude velmi těžký a vyhrát může kdokoliv. V druhé půli se rozstřílel Ondra Skalický, a záhy jsme šli do vedení o jedinou branku. Takto se pokračovalo až do 49. minuty. My jsme šli do vedení a hosté vzápětí srovnali. To se poprvé změnilo v 51. minutě, když po zákroku dobře chytajícího Šmída otočil skóre Nejdl a hosté vedli.

Poslední desetiminutovka nám nevyšla, nemohli jsme překonat Šmída v plzeňské brance, udělali jsme zbytečné technické chyby a hosté se naopak prosazovali po svých trpělivých kombinacích. Koncovku zápasu tak Talent ovládl a dovedl sérii k pátému zápasu.

K němu pojedeme na západ Čech bez Dominika Soláka a nad startem Patrika Fulneka visí také velký otazník, protože si v koncovce utkání poranil kotník.

Věříme ale, že je vše ještě otevřené a hráči se o zisk titulu i v této těžká situaci poperou.

Zápas nenechal chladným ano trenéra Michala Brůnu: „Prohráli jsme mečbol. Gratuluji Plzni k dobrému výkonu. Jedinou kaňkou na tomto zápase byl likvidační faul Chmelíka na nejlepšího hráče ligy, Dominika Soláka. Chmelíka jsem vždy jako hráče chválil za jeho tvrdost ale i férovost. Faul, který předvedl na Soláka ve výskoku jsem u něj nikdy neviděl. Pokud je pravda, že Chmelík končí karieru, vypadá to dost podezřele. Vypadá to, že se na Soláka obětoval a z modré karty a následné disciplinární komise si nemusí nic dělat, protože to byl jeho poslední zápas. Tímto likvidačním faulem a Solákovým následným nekoordinovaným pádem na střelecké rameno a hlavu si Solo nalomil klíční kost a udělal lehký otřes mozku. Zřejmě v opojení adrenalinu chtěl týmu pomoct a šel znovu na hřiště, kde se mu klíční kost při následné střele zlomila úplně. Chmelík tak vyřadil našeho nejlepšího hráče z posledních dvou rozhodujících zápasů o Titul.

Otazník visí také nad startem Fulneka, nevíme totiž, jestli bude moct nastoupit s pochroumaným kotníkem. Plzeň si je vědomá toho, že bez Soláka má Titul skoro v kapse. My se však ještě nevzdáváme a do Plzně, sepojedeme s našimi fanoušky pokusit o nemožné.“

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Ondřej Skalický, levé křídlo HCB Karviná: „V prvním poločase jsme mohli do soupeře víc šlápnout, ale nedali jsme nějaké střely. Klíčové bylo zranění Dominika Soláka, našeho rozdílového hráče v obraně i v útoku. Ale nechtěli jsme se vzdát zadarmo. Fanoušci nás hnali dopředu, chci jim poděkovat. Snad nás přijedou podpořit i v neděli. Budeme se chtít ještě porvat o titul. Dáme do toho srdce.“

Jakub Douda, spojka Talent tým Plzeňského kraje:
„Věděli jsme, že to bude ohromně těžký duel. Karvinou doma ženou diváci neskutečným způsobem. Hrála lépe než v neděli, ale my jsme si šli za tím, že chceme sérii dostat do pátého zápasu v Plzni. Karviné chyběl Solák, docházely jí síly. Nám taky, přišli jsme o Chmelíka a Režnického, nicméně červené karty určitě byly udělené správně. Ale ostatní kluci to zvládli perfektně, odjezdili jsme to. Náš výkon jde pořád nahoru. Jestli budeme hrát dál s takovou chutí a nasazením, musíme to v neděli zvládnout.“

Fotogalerie