ne 14.4.2024 | Redakce

​Karviná v play-off poprvé padla, Lovosice rozhodly v závěru

Semifinálová série mezi Karvinou a Lovosicemi je hodně vyrovnaná. Doma zvládl koncovku Baník a ujal se vedení, tentokrát se ovšem radovali Lovci. Po jejich výhře 28:26 je to na zápasy 1:1.

Stejně jako v úvodním duelu, i v sobotu se hrála vyrovnaná partie. Lovci se ujali vedení, na které odpověděl Nantl. Následně na trefu Chotěborského zareagoval Patzel, v 15. minutě už to bylo ale 9:5 pro domácí.

Baník ovšem reagoval. Dvakrát se trefil Růža, jednou Solák a bylo to jen o gól. Necelých pět minut před koncem první půle hosté poprvé vedli, závěr první půle zvládli na výbornou a do kabin šli po brance Patzela za stavu 13:11.

Karviná si náskok hlídala i po změně stran a ještě v 48. minutě vedla po gólu Soláka o tři branky, domácí ale dokázali reagovat a vyrovnali. Koncovka se tak opět proměnila ve velké drama.

Čtyři minuty před koncem dával na 26:25 pro Karvinou Solák. Jenže hosté už se poté prosadit nedokázali, několikrát je vychytal Günl a Lovci skóre otočili.

V posledních třech minutách se dvakrát trefil Motl, který Lovosicím zajistil první bod. Domácí vyhráli 28:26, semifinálová série tak bude pokračovat za stavu 1:1 v sobotu v Karviné.