Logo HC Baník Karviná
29.09.2002  |  Libor Kulig

Karviná v úvodu trilogie obstála

Házenkáři Karviné vykročili do trojzápasu s Považskou Bystricí lépe a zaslouženě vyhráli.

6.kolo, neděle 29.9.2002

KAR
33:21()
POV

Karviná: Brůna 7, Juříček 7, Vašek 6, Titkov 3, Heinz K. 2, Laclavik 2, Heinz T. 2, Radčenko 2, Prokopec 1, Farář 1.

Považská Bystrica: Tallo 8, Kukučka 3, Polakovič 3, Opoldík 2, Stoklasa 2, Jančík 2, Buchta 1.

Vyloučení: 4/2, 7m hody: 7/6-3/2, Rozhodčí: Konečný-Ondráš, Diváci: 900.
HCB Karviná: Brůna, Konečný, Heinz K., Prokopec, Titkov, Horák, Laclavik, Farář, Slabý, Vašek, Heinz T., Radčenko, Galia, Juříček.

MŠK Povážská Bystrica: Baďura, Opoldík, Kukučka, Vicena, Stoklasa, Buchta, Korňan, Jančík, Cifra, Polakovič, Drápal, Ďuriš, Nanák, Tallo.

Komentář k zápasu

Dnešním nedělním zápasem začala házenkářská trilogie obou družstev v třech následujících týdnech. V tom dnešním utkání šlo o body v HIL, ale v příštích dvou týdnech půjde o mnohem více a sice o postup do jedné ze skupin Ligy mistrů kam se probojuje vítěz tohoto dvojutkání.

Ale vraťme se k dnešnímu utkání interligy. Karviná nastoupila ve své momentálně nejsilnější sestavě a i do družstva hostí se vrátili uzdravení Polakovič a Kukučka, kteří chyběli v utkání minulého kola. Na jejich hře to bylo ihned poznat a proto Považská Bystrica zaslouženě od začátku utkání tahala za delší konec. Do dvacáté minuty prvního poločasu vedli hosté i o dvě branky. Teprve ve 21.minutě srovnal stav utkání na 10:10 René Vašek. Karviná vyhrála úsek mezi devatenáctou a dvacátoudevátou minutou 7:0 a otočila vývoj utkání na svou stranu.

Poločasové vedení o čtyři branky 16:12 Karviná dokázala na začátku druhého poločasu ještě zvýraznit ve formě branek a rázem byl rozdíl skóre osmibrankový. Považské Bystrici nepomohlo ani střídaní ani změna obranné i útočné fáze hry a Karviná trestala chyby házenkářů z Považí jednou hezčí brankou než druhou. Ve dvacáté minutě druhého poločasu byl rozdíl skóre již desetibrankový a Karviná s přehledem dohrála utkání ve vysokém tempu, naopak Považské Bystrici docházely síly. Konečný výsledek 33:21 je jistě výborným výsledkem z pohledu inteligy, ale o to více by potěšil, kdyby na světelné tabuli svítil i příští neděli při utkání 2.kola Ligy mistrů.

Utkání 2.kola Ligy mistrů se hraje již v neděli 6.10.2002 od 10.30 hodin a věříme, že karvinská hala bude opět zaplněna. Očekává se příjezd i početné výpravy fandů z Považí a tak věřím, že v neděli bude v Karviné skvělá házenkářská kulisa.

Karviná ještě odehraje tuto středu 2.10.2002 od 17.30 hodin předehrávku 7.kola HIL v Praze na Děkance s místními házenkáři Allrisku CAC Praha 4.

Ohlasy trenérů

Hargaš (Karviná): Chtěl bych poděkovat hráčům za přístup k tomutu velice důležitém utkání. Odvedli to co jsem od nich čekal a věřím, že před dalším utkáním příští neděli kdy tentokrát už půjde o mnohem víc, setřásli ze sebe určitou malou dávku nervozity a dnešní výkon zkusí zopakovat.

Havlík (Považská Bystrica): Gratuluji domácím k vítězství. I když jsme se takticky kvalitně připravovali na dnešní zápas, vydrželi jsme tyto taktické pokyny plnit pouze dvacet minut a to je proti takovému kvalitnímu družstvu jakým Karviná je, málo. Doufám, že za týden předvedeme kvalitnější výkon. Liga mistrů je něco jiného než interliga a těším se již na tato dvě utkání.

AKTUÁLNĚ

Změny v přpravě

27.07.2020

Ve středu 29.7. hrajeme v Potrkowie o hodinu později, tedy v 19 hodin. A utkání v Povážské Bystrici se nakonec hrát nebude, soupeř nám ten přípravný duel odřekl.


Změna termínu přípravného zápasu

24.07.2020

Dne 8.8.2020 jsme měli hrát na domácí palubovce s Gwardií Opole. Utkání se bude hrát o den dříve, tedy 7.8.2020 v 18:30 hodin.


Darovali jsme krev

14.05.2020

Daruj Krev🩸 Naši muži ve středu darovali krev v karvinské nemocnici. Této akce se již zúčastnili po několikáté! Díky Vám chlapi


Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


Sledujjte online naše utkání s Madeirou!

09.02.2020

Online přenos poběží na této adrese. Hrajeme v neděli 9.2.2020 v 19 hodin našeho času.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Los pro EURO 2022 nám přisoudil týmy Ruska, Ukrajiny a Faerských ostrovů. Co si o skupině myslíte?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA