Vydřené dva body se Zubřím
13.04.2014  |

Dnes dopoledne jsme sehráli další utkání nadstavbové čísti Extraligy. tentokrát jsme hostili tradičního rivala ze Zubří. Byť jsou letos oba týmy až ve skupině o 7. - 12. místo a nedostaly se do bojů o přední příčky, dal se čekat vyrovnaný, dramatický zápas. A to se také stalo.

nadst., neděle 13.4.2014

28:27(15:12)
ZUB

Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3
Vyloučení: 6 - 5
Rozhodčí: Králíček, Letev
Sled branek: 4:1, 7:5, 9:9, 15:10, 17:13, 18:18, 20:21, 23:25, 26:27, 28:27.
Diváků:

HCB Karviná: Vydra, Schams, Bartoň, Vala 4, Michalisko, Vančo 1, Chudoba 7/2, Hricišon, Sliwka 4/1, Užek 3, Mlotek T. 2, Vučkovič 5, Užek Jiří 1, Paululik 1.

HC ROBE Zubří: Orság, Janků, Šlachta 7/3, Douda 3, Přikryl, Trifunovič 3, Třeštík, Randýsek 3, Šustáček 3, Bechný 2, Václav, Zahradníček 4, Mičkal 2.

Začátek nám vyšel výborně. Byli jsme aktivnější a celkem snadno jsme se dokázali prosazovat. V jedenácté minutě jsme vedli 6:2 a mohlo se zdát, že vývoj zápasu budeme držet pevně ve svých rukách. To ale nebyla pravda. V dalším průběhu totiž Valaši ze Zubří dokázali vývoj zvrátit a hra byla vyrovnaná. Ve 21. minutě hosté vyrovnali na 9:9. Další okamžiky patřily nám. A zejména Martinovi Valovi. Ten totiž dokázal v rychlém sledu třikrát za sebou přesně zakončit. Utekli jsme tak hostům na pětibrankový rozdíl 15:10. Ti ale přece jen v poslední minutě dvakrát skórovali a tak se šlo do šaten za stavu 15:12.

Druhá polovina zápasu začala opět lépe pro naše barvy. Z rukou Vučkoviče a Chudoby jsme vsítili dvě branky a náskok byl znovu pětibrankový. Pak ale následovala nepovedená pasáž, kdy naši hráči trávili více času na trestné lavici než na palubovce a hosté využil sérii našich vyloučení ke srovnání i přesto že ve hře 3 - 6 dokázal skórovat Tomáš Mlotek. Ve 43. minutě šli Zubřané poprvé do vedení (19:20) po brance Šlachty. A 52. minutě už dokonce hosté vedli o dvě branky (23:25) a drama mohlo vrcholit.

Tak se také stalo. Naši hráči dřeli a nechtěli nechat body hostům. Dvakrát se trefil Vučkovič, Paululik využil brejk a v 58. minutě bylo vyrovnáno! V 59. minutě ale po faulu na brankovišti proměnil svůj třetí sedmimetrový hod Šlachta a hosté opět vedli. Svoji bojovnost pak předvedli naši hráči. Dvěma přesnými trefami v poslední minutě jsme přece jen dokázali zvrátit vítězství na svou stranu. Vyrovnával Honza Užek a poslední zápis do střelecké tabulky utkání zaznamenal z rychlého útoku, po technické chybě hostů, Martin Vala.

Další domácí utkání nás čeká po sérii tří venkovních až 11. května. To budeme znovu v 10:30 hodin hostit Zlín. Jste srdečně zváni.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Hudeček (HCB) - Utkání jsme měli dobře rozehrané a jsem přesvědčen, že kdybychom hráli disciplinovaně tak jako jsme začali, tak jsme jej mohli zvládnout podstatně líp. Vlastními chybami jsme pak hosty pustili hosty do hry a když jsme šli dokonce do tří proti šesti dokonce šli do vedení. Tím hosté ožili, hráli na hranici tvrdosti a všechny hráče to bolelo. Jsme rád, že jsme to nakonec přece jen zvládli.

Jiří Kekrt (Zubří) - Bylo to utkání s řadou chyb na obou stranách. Nám zklamaly opory na postech spojek a to bylo v konečném účtování cítit.