st 7.10.2020 | Redakce

Druhá porážka na venkovní palubovce

V předehrávce 6. kola STRABAG RAIL Extraligy na sebe narazili tradiční rivalové Pepino SKP Frýdek-Místek a HCB Karviná

Domácí celek do střetnutí vlétl bez ostychu a díky trefám Tomáše Mlotka, Zbyňka Bureše a Adama Gřeška se ihned ujal vedení 3:0. Následně jsme se ke slovu dostali také my, ale domácí, byli stále o krok napřed. Ani jednou nedostali do vedení. Naposledy byl vyrovnaný stav pět minut před koncem prvního poločasu, kdy svítilo na ukazateli skóre 11:11. Závěr prvního dějství však zvládli lépe domácí, kteří tak do šaten odcházeli s tříbrankovým náskokem, vedli 15:12. A to jsme šli před koncovkou do útoku ale míč se odrazil od nohy domácího hráče přímo k Cholevovi a ten sekundu před koncem poločasu stanovil skóre na 15:12.

Po změně stran jsme se sice jako první prosadili my brankou Patzela, ale pak spustili brankostroj domácí. Pokud se nám nezdál náš výkon v prvním poločase, tak v tom druhé nás domácí vyloženě „přejeli“ zejména na postu spojek. V rozmezí desíti minut nastříleli osm branek za sebou a v těchto chvílích rozhodli o vývoji celého duelu. Odskočili na rozdíl deseti branek, takže vedli už 23:13. Ve zbývajících minutách jsme vysunuli obranu, zkoušeli jsme i osobní obranu na Tomáše Sklenáka, který řídil hru Frýdku-Místku. Dokázal jsme mírně snížit, ale neodvrátili jsme přesvědčivou výhru Frýdku-Místku, který derby ovládl v poměru 28:22 a připsal si tak třetí vítězství v této sezoně. My jsme podruhé prohráli a zůstáváme druzí se ziskem osmi bodů.

Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Vzhledem k tomu, jak náročný jsme měli program, tak to byl jeden z našich nejlepších letošních výkonů, možná i nejlepší. Musím před kluky smeknout, protože úžasně bojovali, skvěle to dneska odedřeli. V neděli jsme odehráli velice náročné utkání v Plzni, následně jsme se celý den vraceli domů, takže na dnešní zápas jsme měli přípravu jen jeden den, jeden trénink. Rozebrali jsme si zápas v Plzni, co se povedlo, co se nepovedlo. Jsem moc rád za kluky, že si to vzali k srdci, protože v Plzni jsme dostali skutečně moc branek. Dneska obrana pracovala fantasticky, Vít Pyško předvedl vynikající výkon ve druhém poločasu. Jsem šťastný za kluky. Zasloužili si to, protože šli za tím, bojovali. Ani jednou jsme neprohrávali, ve druhém poločase jsme dominovali. Kluci se vydali, určitě jsou unavení, ale mají být proč. Dneska to byl parádní výkon.“

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Dneska se opakovaly technické chyby, kterých jsme se dopouštěli už v utkání v Kopřivnici. Vázla nám hlavně rozehrávka. Bohužel Dominik Solák nemohl nastoupit do útoku. Hrál Artur Urbanski, kterému zápas nevyšel. Nezbývá nám nic jiného než se připravovat na Brno. Frýdek-Místek nás přehrál hlavně kombinační hrou. Dostali jsme hodně gólů ze situací, které jsme si snažili připravit. Byli jsme na ně nachystaní, ale přesto to prošlo.“