Logo HC Baník Karviná
06.05.2004  |  Hansel Radim

Karviná - Allrisk 2:0 na zápasy.

Ve středečním utkání 2. finále play-off naši hráči zdolali po velikém boji domácí Allrisk a vedou již 2:0 a třetí, rozhodující krok k titulu mohou udělat již tuto sobotu.

37.kolo, středa 5.5.2004

ALL
19:21()

Allrisk: Vtípil 5, Trávníček 4, Ťupa 4/1, Brabec 3, Kubec 2, Varhalík 1.

Karviná: Vašek 8/4, Laclavik 4, Kust 2, Zdráhala 2, Szymanski 2, Bednařík 1, Požárek 1, Horák 1.

Vyloučení: 3:6, 7 m hody: 3/1 - 5/4, Diváci: 200, Rozhodčí: Podlucký, Rudínský.
Allrisk CAC Praha 4: Štochl P., Kylíšek - Král, Krpelík, Trávníček, Koranda, Kylíšek, Kubec, Vtípil, Vraný, Varhalík, Ťupa, Brabec, Halčař.

HCB Karviná: Slabý, Liszok - Bednařík, Prachař, Horák, Laclavik, Kust, Vašek, Zdráhala, Sobol, Szymanski, Brůna R., Mrózek, Požárek.

Ve druhém utkání finále play-off se na domácí palubovce Pražanům vydařil vstup do zápasu. V bráně čaroval Štochl a domácím se dařilo i v útoku. V 11. minutě svítil na ukazateli stav 4:1. Tento náskok hráči Karviné snížili na rozdíl jediné branky, avšak Allrisk odpověděl třemi góly v řadě a ve 20. minutě již vedl 8:4. K obratu zavelel svou brankou velmi dobře hrající René Vašek, v karvinské bráně se blýskl několika úspěšnými zákroky Miloš Slabý a hosté ve 26. minutě srovnali stav utkání na 8:8. Do poločasu dali oba celky ještě po jedné brance a tak šly do kabin za vyrovnaného stavu 9:9.

Ve druhé půli se hrála velice vyrovnaná házená, ani jedno z mužstev si nevytvořilo výraznější náskok. Prim hrály kvalitní obrany a výborní brankáři, z nichž karvinský Slabý byl téměř neprůstřelný. V 17. minutě svítil vyrovnaný stav 16:16. Pak se karvinským hráčům třemi brankami Vaška podařilo odskočit a šanci na výhru již nepustili.

Je třeba vyzdvihnout výkon celého kolektivu v obranné fázi, výkony křídelníků Laclavika a Vaška a Miloš Slabý momentálně chytá ve vynikající formě a jeho výkony jsou hozenou rukavicí pro trenéra reprezentace.

Na závěr patří velký dík našim fanouškům, kteří v tomto utkání vytvořili doslova domácí atmosféru a tímto dotlačili naše hráče k vítěznému konci a věříme, že i ve třetím finálovém utkání nás povzbudí v co nejhojnějším počtu.