HCB Karviná
Zápasy
st 24.11.2021 | Redakce

Michal Brůna: „Vyhráli jsme prohraný zápas“

Větou v titulku stručně zhodnotil po zápase jeho průběh náš trenér. A je to výstižné hodnocení. Kopřivnice podala dobrý výkon a my její odpor zlomili až v posledních třech minutách a to ještě se štěstím. Zůstáváme tak před sobotním zápasem na Kypru na prvním místě extraligové tabulky.

Pořádné drama si užili fanoušci v Karviné. Podruhé v řadě jsme se radovali z vítězství o jediný gól, po Plzni odjíždí z naší palubovky s nejtěsnější možnou porážkou také Kopřivnice. Utkání bylo vyrovnané od úvodního až do závěrečného hvizdu, jen jedinkrát byl jeden z týmů ve více jak dvoubrankovém vedení.

V úvodních minutách vedli hosté, Jan Hanus skóre otevřel, následně vrátil svému celku vedení na 3:2. Karviná záhy otočila góly Urbańského a Dominika Soláka, o dvě minuty později vedla o branku znovu Kopřivnice. Přetahovaná pokračovala dál, Vojtěch Patzel třikrát v řadě vyrovnal, hosté se ale pokaždé vrátili zpět do těsného vedení, na 9:8 zvyšoval Jan Hanus. Ve čtrnácté minutě si vzal Michal Brůna první oddychový čas, ten ale nezvrátil vývoj a hosté se po chvíli dostali do tříbrankového vedení. Ani tentokrát netrvalo dlouho, Petr Široký dvěma góly snížil, vyrovnávací gól zařídil Solák a Matěj Nantl devět minut před poločasovou přestávkou otočil stav na 13:12. Úvodní dějství ukončil brankou Denis Harabiš, Karviná sice většinu poločasu dotahovala, do kabin i tak šla s dvoubrankovým náskokem.

Jak ale platilo po většinu zápasu, dlouhého trvání dvoubrankové vedení domácích nemělo. Už po pěti minutách Domagoj Grizelj vyrovnal, vedení zpět na stranu Kopřivnice přetáhl Zdeněk Čarda ze sedmimetrového hodu. Na tahu byla Karviná, Dominik Solák vyrovnal a po gólech Harabiše a Patzela zvýšil na 21:20 ve prospěch domácích. Nerozhodný stav platil ještě deset minut před koncem, nejprve vyrovnal Jan Hanus, po něm dvakrát Grizelj. Dramatická koncovka šla do finále, Jaromír Petřík ze sedmimetrového hodu dostal Kopřivnici do dvoubrankového vedení a hosté navíc hráli přesilovku.

Ale v oslabení jsme zahráli výborně. Solák dělovkou ze země rychle snížil a poté Skalický vystihl přihrávku do křídla a Harabiš srovnal z rychlého útoku. Hosté měli necelou minutu na rozhodnutí. Naše obrana ale překazila přihrávku do pivota a najednou jsme to byli my, kdo mohl v posledních vteřinách rozhodnout. Trenér Brůna si vzal oddechový čas a na něm se dohodli s hráči na řešení. Zakončit měl Vojta Patzel a kdyby se k němu vysunula obrana tak měl ještě shodit na Sola. Vyšla druhá možnost, a byt neměl Dominik Solák jednoduchou střeleckou pozici, podařilo se mu s trochou štěstí dvě vteřiny před koncem duel rozhodnout. Osmá přesná rána nejlepšího střelce zápasu přiřkla oba body domácímu celku, který zůstane i po dvanáctém kole na prvním místě.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Před zápasem jsem kluky upozorňoval na to, že Kopřivnice sehrála poslední dva zápasy velmi dobře, že hrajeme ve středu a bude málo lidí, ať do zápasu nastoupí koncentrovaně a nedovolí hostům nějaké překvapení. A stal se pravý opak. Obrana byla špatná a vůbec jsme nepomohli gólmanům. Na konci jsme v posledních třech minutách při vlastním oslabení zápas otočili z mínus dva na plus jeden a vyhráli jsme ztracený zápas. Takové zápasy není jednoduché vyhrát a klukům gratuluji, že se jim to povedlo.“

Aleš Chrastina, trenér Kopřivnice: „Karvinou jsme hodně potrápili. Zahráli jsme dobrý zápas a podali koncentrovaný výkon. Zejména v druhém poločase jsme dokázali rozpohybovat domácí obranu a dávali z toho branky. Velká škoda toho závěru. Tři minuty před koncem jsme vedli o dvě branky a hráli přesilovku. Místo toho abychom vítězství potvrdili tak jsme dvakrát inkasovali a v posledním útoku jsme odevzdali domácím balón. Takové chyby nemůžete v Karviné dělat, ta je okamžitě trestá. Dnes vyhrál jednoznačně ten šťastnější.“

Dominik Solák, spojka HCB Karviná: „Nemohli jsme se dlouho do zápasu dostat. Kopřivnice hrála dobře a dělal nám velké problémy. Trápili jsme se hlavně v obraně, v útoku to celkem šlo, vytvářeli jsme si šance. V koncovce nám nezbývalo nic jiného než dát do toho všechno a trochu se k nám i přiklonilo štěstí. Ta poslední branka tam spadla se štěstím, nebyla to žádná pumelice. Ale opakuji – Kopřivnice tady sehrála dobrý zápas.“

Fotogalerie