HCB Karviná
Zápasy
st 5.10.2022 | Redakce

V Lovosicích jsme narazili.

Zápasové menu

V souboji s domácími Lovci jsme neuspěli a ti tak potvrdili dobrou formu z posledních týdnů.

Utkání na palubovce Lovosic, které před sezónou posílily například o našeho někdejšího hráče, a reprezentanta Pavla Horáka začali o něco lépe domácí. Hned na začátku hladce naší obranou proskočil Trkovský a domácí tak šli do vedení. I v pozdějším průběhu první půle se domácí prosazovali často právě individuálně hrou 1 na 1, když v naší obraně nacházeli snadno okénka. Už ve čtvrté minutě vedli domácí 4:2. Poté jsme se ale trochu uklidnili, a zejména díky brankám Jonáše Patzla a Denise Harabiše jsme záhy srovnali a poté šli dokonce do vedení 5:8.

Domácí ale znovu našli střeleckou mušku a v 15. minutě vedli 10:9. V 18. minutě nastoupil do naší branky Martin Galia, připsal si tři zákroky a podařilo se nám stáhnout dvoubrankové vedené domácích na 13:13. Nicméně posledních pět minut opět patřilo domácím a do poločasu si vzali zpět vedení o dvě branky. V prvním poločase držel naše naděje zejména Jonáš Patzel, který platil svým důrazem a pohybem na brankovišti domácích.

Druhá půle začala lépe pro nás, rychle skóroval Honza Užek a snížil opět na pouhou jedinou branku. To byla ale bohužel nadlouho naše jediná branka v druhé půli. Nemohli jsme se v útoku vůbec prosadit, dělali jsme chyby v rozehrávce a ty domácí trestali. Za prvních patnáct minut druhého poločasu jsme skórovali pouze třikrát a domácí kráčeli za ziskem dvou bodů. Kýženou změnu nepřinesla ani hra 7 – 6, která sice přinesla ihned branku z ruky Patrika Fulnek, nicméně stejný hráč vzápětí neproměnil uspěchanou střelu a domácí znovu navyšovali náskok.

Do konce se nenašel nikdo, kdo by dokázal zvednout naši hru a dát impuls k obratu. Poprvé jsme tak letos odešli poraženi, nicméně to není žádná tragédie. Každá série jednou končí a ta naše skončila teď.

Nyní se musíme dobře připravit na sobotní utkání proti Brnu, abychom nepřipustili žádné překvapení a dostali se zpět na vítěznou vlnu.

foto: HK FCC Město Lovosice

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Roman Jelínek, trenér Lovci Lovosice: „My jsme hráli šedesát minut koncentrovaně, tak jak jsme si před zápasem řekli. Hráči dodržovali taktické pokyny, nevybrali jsme si žádné hluché místo, možná s výjimkou části v prvním poločase, kdy nás několika zákroky přibrzdil brankář Martin Galia. Postupně jsme zápas zlomili. Výborně fungovala obrana a tu podpořil náš brankář Jirka Günl. To byli hlavní faktory našeho dnešního vítězství.“

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Gratuluji soupeři k dobrému výkonu a k zaslouženému vítězství. Rozdíl je pro nás možná trošku krutý, ale jednoznačně domácí ve druhé půli dominovali. My jsme vyrobili velké množství technických chyb. V průměru jich děláme sedm na zápas, dnes jich bylo jednou tolik. K tomu se přidala nízká úspěšnost střelby, dnes 52%, to jsem jako trenér Karviné ještě nezažil.“

Václav Franc, pivot HCB Karviná: „Rád bych také pogratuloval soupeři k zaslouženému vítězství. V první půli jsme dokázali plnit věci, které jsme chtěli hrát. Druhá půle se nám nevydařila. Nasazení ani hra nebyla správně a to je potřeba si po dnešním zápase rozebrat. Věřím, že i letošní sezóna bude stejná jako ta loňska. I loni jsme tady v Lovosicích poprvé prohráli, ale pak jsme se dostali do finále a získali titul. Když to bude stejné i letos, budu rád.“

Jiří Günl, brankář Lovci Lovosice: „Děkuju panu Brůnovi za chválu. Už bych jen opakoval to, co už bylo řečeno v komentářích přede mnou. My jsme dnes na hřišti nechali srdce a dopředu nás po celé utkání hnali fanoušci. Byli jsme efektivní v útoku a obrana dnes konečně šlapala tak, jak bychom si to představovali."