HCB Karviná
Zápasy
čt 3.11.2022 | Redakce

Po vyrovnaném průběhu jsme na Dukle padli o jedinou branku

Zápasové menu

V jedenáctém kole nás čekalo těžké utkání na palubovce pražské Dukly. Tam to nikdy nebylo lehké, a to se potvrdilo i dnes.

Hned od začátku ukázaly obě brankářské osobnosti, že to střelci nebudou mít jednoduché. Jak Petržela v brance domácích, tak Galia v té naší si připsali dobré zákroky. Nicméně hráči nezůstávali pozadu a branky přece jen začaly padat na obou stranách. A na začátku jsme měli trochu navrch my. Proti svému bývalému týmu se dvakrát prosadit Jonáš Patzel, vzápětí ho napodobil Dominik Solák a ve třetí minutě jsme vedli o dvě branky (1:3).

A rozdíl dvou branek byl ten nejvyšší, jaký si dokázaly týmy v první půli vybojovat. Prvních patnáct minut patřilo našim hráčům a domácí dotahovali náš malý náskok. To se otočilo v druhé polovině prvního poločasu. Domácí dokázali v 16. minutě srovnat a vzápětí jít do malého vedení. Je třeba říct, že jsme jim svou ukvapenou střelbou nabízeli šance a Dukla je využívala. V těchto fázích utkání jsme to byli my, kdo dotahoval malé vedení domácích. To se mohlo změnit v koncovce, stav byl vyrovnaný a my měli v rukou míč. A poněkolikáté opakovala se situace – Patzel svou střelbu uspěchal a nabídl domácím ještě jeden útok. Ti toho využili a Dokoupil krátce před poločasovou sirénou překlopil vedení na stranu Dukly.

Druhý poločas začali lépe domácí. My se znovu trochu trápili s nepřesnou střelbou a měli jsme problém překonat Petržalu v brance domácích. I přesto, že nás na druhé straně držel Martin Galia, domácí pomalu ale jistě získávali náskok. V 50. minutě byl stav 26:21 a s námi to nevypadalo dobře. Hráči ale přece jen zabojovali a pomalu ale jistě náskok stahovali. Stálo je to hodně sil, ale v minutu před koncem snižoval Dominik Solák na pouhou jedinou branku. V poslední minutě se ale naší obranou prosmýkl Sviták a dal uklidňující branku pro domácí. Třináct vteřin před koncem ještě korigoval Vašek Franc, ale na víc už nezbyl čas.

Náročný program bude pokračovat o víkendu, kdy nás čekají utkání evropského i Českého poháru na naší palubovce. Přijďte nám pomoct k tomu, abychom oba těžké zápasy zvládli. Vstupenky si můžete jako vždy koupit i online a vyhnout se frontě u pokladny.

Foto: HC Dukla Praha

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Je příjemné po každém zápase družstvo chválit. Teď se nám povedla skvělá série, což mě těší. Stála za tím tvrdá práce, proti Karviné už od prvního poločasu, kdy jsme začali lépe bránit, i když tam zase byly chyby. Ale zápas byl už po třiceti minutách rozehrán velmi solidně. Věděli jsme o síle Karviné, při předchozích vzájemných utkáních jsme bohužel vždy tahali za kratší konec. Nyní bylo už v poločase vidět, že to tentokrát bude jiné. Jsem rád, že jsme se dokázali bojovným týmovým výkonem udržet vepředu a uhájili jsme těsné vítězství. S Karvinou se počítá každá výhra.“

Michal Brůna, trenér HCB Karviná:
„Dukla hrála dobře. My jsme zápas prohráli především kvůli neproměňování šancí. Tomáš Petržala zavřel branku, a i když mu náš brankář velmi dobře sekundoval, ty rozhodující balóny pochytal Petržala. Proto Dukla vyhrála.“