HCB Karviná
Zápasy
pá 18.11.2022 | jméno neznámé

Kvalitní zápas v Prešově skončil smírně

Zápasové menu

Poprvé v této sezóně jsme se utkali s „nováčkem“ naší Chance extraligy – Tatranem Prešov. A v pohledném dramatickém utkání, ke kterému dorazila i početná výprava našich věrných fandů, se body dělily.

Naši borci měli velmi dobrý vstup do zápasu a brzy jsme se ujali vedení 3:0 a později na 6:2. Okolo dvacáté minuty ovšem domácí Prešov zlepšil hru, vysunul obranu a zpřesnil střelbu, což se promítlo do skóre. Když v závěru dějství Damián Mitaľ zvýšil vedení Tatranu na 19:15, bylo jasné, že si domácí první poločas nenechají vzít. Díky Davidu Růžovi v koncovce poločasu jsme alespoň o jednu branku manko snížili.

Prešovští pokračovali v dobrém výkonu i po přestávce a drželi svůj náskok. Postupně jsme ale přece začali manko stahovat a v 39. minutě bylo srovnáno. V dalším průběhu druhého poločasu se drobné vedení přesouvalo ze strany na stranu. V 52. minutě nás poslal Matěj Nantl do vedení 31:28. Dlouhou dobu to vypadalo, že si ze Slovenska odvezeme vítězství, Prešov se ale několikrát zvládl docvaknout. Na trefu Denise Harabiše na 34:33 dvě minuty před koncem ještě zvládl Tatran odpovědět. Oliver Rábek pět sekund před koncem házel sedmičku a zvládl ji proměnit. Michal Brůna okamžitě reagoval oddechovým časem, ale na vítěznou odpověď už Karviná neměla prostor. Duel tak skončil remízou.

Foto: V. Zamborský

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Velmi dobře jsme vstoupili do zápasu, vypracovali jsme si až 4 brankový náskok. Prešov však reagoval velmi vysunutou obranou a 3 vyloučení na naší straně v krátkém sledu dopomohla výsledek Prešovu otočit na plus 3 branky do poločasu. Chci klukům poděkovat za velmi bojovný výkon, díky němuž jsme výsledek v druhém poločase, hlavně hrou bez brankáře, znovu otočili v náš prospěch. Prešov nakonec pět sekund před koncem srovnal ze sedmimetrového hodu. Děkujeme našim fanouškům za skvělý doping, a že jeli takovou dálku nás podpořit.“

Radoslav Antl, tréner Tatrana Prešov: „Chcem poďakovať Karvinej za férový zápas. Síce tvrdý, ale žiadne zákerné fauly. Divákom sa musel veľmi páčiť. Skončil 34:34, čo je neuveriteľné. Brankári nemali svoj deň, aj keď som tvrdil, že na oboch stranách sú európski brankári. Ale tí súperovi predsa len toho chytili viac. Taký „big point“ – zlomový moment, nastal v prvom polčase za stavu 19:15, keď sme zahodili tri protiútoky. Nikola Ivanovič dve a Lukáš Urban jeden. Tam sme mohli ísť kľudne do vedenia o 6-7 gólov. Druhý „big point“ bol za stavu 21:17, keď prišli tri nezmyselné chyby Olivera Rábeka a vylúčenie, po ktorom sa to obrátilo a bolo 21:21. Potom to už bolo vyrovnané až do konca. Ale napriek tomu som chlapcom vďačný a ďakujem, za osem dní odohrali piaty zápas s takým silným súperom. Na konci sme aj zahasili šance, Tomáš Fech dvakrát z pravého krídla, ale taký je život. Chlapcom nič nevyčítam, ďakujem im že bojovali, lebo nie je to pri tomto programe ľahké. Som šťastný aj za bodík.“