HCB Karviná
Zápasy
ne 9.4.2023 | Ivo Dudek

Vítězství v prvním zápase série nám bohužel proklouzlo mezi prsty

Zápasové menu

První utkání semifinálové série jsme po nezvládnuté koncovce prohráli tím nejtěsnějším možným způsobem. Po remíze 30:30 v základní hrací době následovaly sedmimetrové hody a vlastně i v nich jsme měli dlouho navrch, ale šťastnější byli nakonec domácí.

Do prvního zápasu semifinálové série s Lovosicemi jsme vstoupili výborně. Hráči působili koncentrovaně a domácí jsme dlouho přehrávali. V osmé minutě zvyšoval už svou třetí brankou v utkání Jonáš Patzel na 2:5 v náš prospěch.

Byť domácí dokázali vzápětí kontrovat, své vedení jsme si vzali zpět. Zápas se dostal do rychlých obrátek, útok střídal útok a bylo se na co dívat. V šestnácté minutě zvyšoval Patrik Fulnek na 6:10 a byli jsme na dobré cestě. Tento náskok jsme si udržovali po padesát minut zápasu. Obranu domácích jsme překonávali zejména dobrou hrou jeden na jednoho, kterou v prvních fázích předváděli například Patzel s Fulnekem a později také se přidali Solák s Růžou. Vzadu spolehlivě chytal Petr Mokroš.

S blížícím se koncem zápasu se na stranu domácích přiklánělo větší štěstí v koncovce a šňůrou tří branek z ruky Horáka se poprvé dostali na rozdíl pouhé jediné branky (26:27). O emoce a vypjaté situace v těchto fázích zápasu opravdu nebyla nouze. První snížení domácích naši hráči zvládli a pořád jsme měli navrch. V 55. minutě jsme opět vedli o tři (26:29) po brance Patrika Fulneka.

Ale poslední pětiminutovka nám nevyšla. Nejprve byl za faul na polovině hřiště vyloučený Ptáčník a šli jsme do oslabení. To okamžitě potrestal další brankou Horák. V následném našem útoku jsme přišli o míč při průniku Fulneka na brankoviště, kde rozhodčí viděli průraz.. Nicméně domácí nezakončili a tak jsme vše měli ve svých rukou. Ale další naši ztrátu potrestali domácí snížením na 28:29. Na rozdíl dvou branek navyšoval pěknou ranou Solák a do poslední minuty jsme si nesli náskok dvou branek. Následně dokonce vytáhl perfektní zákrok proti střele domácích Mokroš a zdálo se, že o vítězství už nemůžeme přijít.

Ale to by to nesměla být házená. Domácí vytáhli obranu až na polovinu, rozhodčí záhy zvedli ruku pro pasivitu a po zpětné přihrávce nám míč vzali. To domácí potrestali, ale stále jsme vedli, byť už jedinou branku. Do konce zbývalo pouhých deset vteřin. Hned po rozhrání jsme přišli o míč díky průrazu a domácí Motl srovnal v podstatě v poslední vteřině.

A sedmimetrové hody, to už je loterie. Ale i v nich jsme měli ukončení na dosah. Ve druhé sérii totiž Mokroš vychytal domácího kanonýra Trkovského a potom už byli všichni střelci neomylní. Mečbol tak měl v poslední sérii Denis Harabiš, většinou neomylný exekutor sedmiček. Tu poslední mu ale vystihl Adamík v brance Lovosic a jelo se dál. Následovaly série tzv. náhlé smrti. A jako první bohužel neuspěl Růža a vrátili jsme se tak domů s prázdnou.

Nicméně nic se neděje, dokázali jsme si, že máme na to uspět na palubovce Lovosic a určitě je ještě v našich silách postoupit.

K tomu ale potřebujeme zvítězit ve středu na naší palubovce a tak nás přijďte v tomto těžkém duelu podpořit. Potřebujeme Vaše ruce a hlasivky ke srovnání série a poté se pokusíme ve třetím utkání urvat vítězství i v Lovosicích.

foto: Robert Grim Photographer

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: „Jednoznačně jsme byli šťastnější tým. Do zápasu jsme vstoupili špatně a nedodržovali jsme první půli to, co jsme si řekli. Obrana nefungovala, a proto jsme také dostali za první půli osmnáct branek. Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme věřit systému, který jsme si připravili a hrát tak, jak jsme si před zápasem řekli. To jsme dodrželi a se štěstím jsme vstali z mrtvých. To stejné pak na konci první série sedmiček, kdy náš brankář chytil pátou soupeřova střelce. Sedmičky jsou o štěstí. Série bude vyrovnaná a zřejmě to tak bude i nadále.“

Pavel Horák, spojka HK FCC Město Lovosice:
„Chtěl bych poděkovat Karviné za super zápas. Je to play-off plné emocí a to bylo vidět i v dnešním zápase. Doufám, že se potvrdí slova našeho trenéra, že každý zápas bude takto vyrovnaný. Dal jsem sice osm branek, ale mám pocit, že na konci jsem spíš pomáhal Karviné k tomu, aby vyhrála. Atmosféra byla skvělá. Děkuji a těším se na zápas v Karviné.“

Michal Brůna, trenér HCB Karviná:
„Zápas jsme rozehráli výborně a vedli v poločase o 4 góly. Bohužel nám, hlavně ke konci, odešla střelba a nemohli jsme se prosadit z čistých šancí. Lovosice mohutně stahovaly náš náskok, ale i přesto jsme měli 2 góly plus, minutu před koncem. V infarktovém závěru, kdy Lovosice vytáhly osobku, jsme udělali dvě nepochopitelné chyby, které nás staly vítězství. Jsme zklamaní, ale ukázalo se, že s Lovosicemi můžeme hrát. Musíme teď zvednout hlavy a doma srovnat sérii před našimi fanoušky.“

Václav Franc, pivot HCB Karviná:
„Odehráli jsme dobré utkání. To, co jsme chtěli hrát a s čím jsme chtěli vstoupit do zápasu, to se nám podařilo. Super první poločas z naší strany. Bohužel jsme se nevyvarovali hluchých pasáží ve druhé půli, které nás provázejí v průběhu sezóny. Nezbývá než se připravit na středeční zápas doma, kde budeme chtít srovnat. Je to super reklama na další zápasy, jak naplnit haly na házenou. Hraje se o postup do finále, a tak ať to také vypadá.“