HCB Karviná
Zápasy
po 22.5.2023 | Ivo Dudek

Náročnou sezónu jsme ukončili ziskem stříbra!

Zápasové menu

Skončila další velmi náročná sezóna. Naši hráči mají v nohách spoustu těžkých zápasů a byť jsme do play off vstoupili z třetího místo, ukončili jsme nakonec sezónu ziskem stříbra. Bezprostředně po konečném hvizdu v nás může převládnout zklamání – vždyť zlato bylo tak blízko. Ale poté, co odezní tento pocit si určitě všichni uvědomíme, že stříbrné medaile jsou pro nás úspěchem.

S napětím očekávané finále jsme začali výborně. Vstoupili jsme do něj bez zraněného Dominika Soláka, ale Patrik Fulnek, nad jehož startem také visel otazník, v sestavě nechyběl. Skóre utkání otevřel střelou zdálky náš Ptáčník, vzápětí ale kontroval stejnou mincí domácí Herajt. Poté se výbornými zákroky ukázali brankáři na obou stranách.

Plzeň bránila vysunutě až někde na desíti metrech, ale tuto obranu se nám dařilo kombinační hrou překonávat. Ujali jsme se vedení, ale domácí kontrovali. Od patnácté minuty jsme měli hodně povedenou pasáž. Ze stavu 7:7 jsme utekli na 7:11 a tvořili jsme si zajímavý náskok. To ale neplatilo dlouho – tak jako domácí v těchto pasážích postihnul střelecký výpadek, tak to samé se přihodilo i nám v koncovce poločasu.

Nadějné vedení 8:13 se během osmi minut změnilo na vedení domácích, kteří si po trochu divokém průběhu prvního poločasu odnášeli do šaten dvojbrankové vedení.

Domácí tak v koncovce první půle položili základ k vítězství v utkání a tím i k zisku titulu. V druhém poločase totiž pořád drželi malé vedení, které s blížící se koncovkou ještě navyšovali.

Naši hráči už nenašli sílu k nějakému zvratu a domácí tak dokonali obrat ve finálové sérii. Ze stavu 0:2 na zápasy se jim podařilo otočit na 3:2 a mohli slavit. Je třeba pogratulovat Plzni k zisku titulu ale gratulaci také určitě zaslouží i naši hráči. Náročná sezóna plná těžkých utkání tak byla zakončena ziskem stříbrných medailí, a to je určitě úspěch.

Vždyť do play off jsme určitě nevstupovali jako favorité a myslím, že už postupem do finále jsme splnili svůj cíl.

Děkujeme všem partnerům, fanouškům a příznivcům za velkou podporu po dobu celé sezóny a jak už na sociálních sítích slibovali hráči „Vrátíme se silnější“

Zůstaňte s námi a těšíme se na Vás v sezóně 2023-24!

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Petr Štochl, trenér Talent tým Plzeňského kraje: „Myslím si, že sérii zlomil druhý poločas druhého zápasu v Karviné. Dokázali jsme smazat ztrátu sedmi gólů a utkání dovést do sedmiček. V nich jsme sice prohráli, ale ukázalo se, že jsme schopní s ní hrát a porazit ji. V sezoně jsme s Baníkem hráli osmkrát, jednou jsme prohráli o gól a jednou remizovali. Takže pevně věřím, že mistrovský pohár je ve správných rukou. Zlomovým okamžikem zápasu bylo, že jsme ze stavu 8:13 otočili na poločasové vedení 15:13. Zároveň nás podržel Filip Herajt, který se svým výkonem vyrovnal karvinskému Martinovi Galiovi."

Martin Galia, brankář HCB Karviná:
„Myslím si, že rozhodla šířka kádru, neměli jsme sílu. Přijeli jsme do Plzně s plánem, který jsme do 25. minuty dodržovali. Potom se nám systém rozpadl jak domeček z karet. Plzeň byla lepší. Série se lámala ve čtvrtém zápase v Karviné, kde jsme nedokázali vyhrát. Nevěřil jsem, že nás Plzeň zvládne třikrát za sebou porazit. Gratuluji jí k výhře, příští rok si to rozdáme znovu.“

Fotogalerie