ne 3.11.2019 |

Z Nového Veselí bez bodu

Cesta domů nebude příiš veselá. Dnešní utkání nám totiž nevyšlo a bojující domácí po zásluze vyhráli. Body tak zůstávají na Vysočině.

Utkání začalo dost opatrně a oba útoky nějakou dobu hledaly cestu jak se prosadit. První branky tak padaly až ve čtvrté minutě. To jsme ujali vedení z ruky Michala Brůny.  Nicméně domácí vzápětí kontrovali a od té doby padaly branky v poměrně rychlém sledu na obou stranách palubovky.   V osmé minutě srovnával znovu Michal Brůna na 4:4 a poté už začínali domácí získávat náskok. Pozvolna, ale přece jen. Veselští se dokázali prosazovat střelami z dálky, což nám dnes chybělo. Ale přesto jsme dokázali korigovat vývoj a nedovolit domácím jít do většího trháku. Jejich tříbrankové vedení jsme obratem dokázali stáhnout na branku jedinou, ale před koncem poločasu náskok opět narostl na 15:12.

Bylo patrné, že domácí dávají branky snadněji než my. My se na ně vždy dost nadřeli a nejvíce jsme se vlastně prosazovali ze sedmimetrových hodů, které vesměs pramenily z faulů na brankovišti domácích.

Vyhecované utkání pokračovalo podobně i v druhém poločase. My často vyhořeli na brankářích domácích nebo jsme o šance přišli nepřesnou koncovkou. Nové Veselí tak rychle získalo uklidňující náskok a v 39. minutě byl stav 20:15. Velmi důležitá pasáž přišla ve 43. a 44. minutě. To bylo naše střídání dvakrát posouzeno jako chybné a dostali jsme tak v rozmezí pár sekund dva dvojminutové tresty za sebou.  A v následující pasáži, už tak vysoké vedení Nového Veselí, narostlo ze stavu 21:16 na 24:16 a stáhnout tento náskok v poslední čtvrtině utkání se ukázalo jako úkol nad naše síly. Domácí tak mohli dokráčet k výraznému, ale zaslouženému vítězství.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Dnes jsme splnili to, co jsme chtěli. Bylo jasné, že to bude těžký zápas. Karviná je velice dobře připravená fyzicky a psychicky. Nejvíce rozhodla herní disciplína, my předvedli velice disciplinovaný výkon. Nasazení bylo na potřebné úrovni. Pomohli nám také naši fanoušci, kterým bych chtěl moc poděkovat. Tým dnes předvedl skutečně to nejlepší i poté, co nám po minulé sezóně odešlo 5 hráčů. Absolutně smekán před disciplínou a taktikou, kterou kluci zvládli, a jsem moc hrdý na celé Veselí. Jsem taky moc rád za přivítání naší nové posily, jak se k němu fanoušci zachovali a chováme k nim velký respekt.“

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Pro nás to bylo nepříjemné utkání, hodnotí se mi velmi těžko. Můžu pogratulovat domácímu Veselí. Dnes nám vrátili porážky z minulé sezóny. Zachytali jim oba gólmani, jak Studený, tak Šimovček. Dobrá střelba z větší vzdálenosti, tam byli dnes domácí jednoznačně lepší. Bohužel my, i když jsme si vypracovali šance, ztroskotali jsme na gólmanech. Dvakrát jsme hráli ve čtyřech, obrovská chyba lavičky. Takže dnes to z naší strany nebyl dobrý výkon.“