po 1.3.2004 | Hansel Radim

Karviná prohrála ve Frýdku.

Výrazně omlazený celek Baníku prohrál v derby s rivalem z Frýdku-Místku po velice vyrovnaném poločase o šest branek.

Karviná se představila ve Frýdku před vyprodanou halou, do které se přijela podívat i stovka karvinských fanoušků. Šlo o souboj prvního týmu s druhým v aktuální tabulce HIL. Toto utkání mělo zvláštní náboj i v tom, že se v dresu domácích představili M. Brůna a T. Heinz, kteří byli ještě na podzim hráči HCB Karviná.

Utkání se z počátku vyvíjelo lépe pro karvinské hráče, kteří si brankami Horáka a Bednaříka vypracovali tříbrankový náskok a v 6. minutě svítil na ukazateli stav 5:2 pro Baník. Domácí jen dotahovali náskok Karviné a vyrovnat se jim podařilo až v 15. minutě Michalem Brůnou na 8:8. Karviná si však opět vypracovala dvoubrankový náskok díky Slabému v brance a pestrou hrou v útoku a tak byl ve 23. minutě stav 13:11 pro hosty. Pak se ale hosté o náskok sami připravili řadou nepřesností a proto šli v poločase do šaten spokojenější domácí hráči za stavu 17:14.

Ve druhém poločase si domácí udržovali tří až pětibrankový náskok ovšem ani výrazně omlazeni hosté se nechtěli smířit s pro ně nelichotivým stavem a i při vedení o 8 branek si trenér domácích nedovolil vystřídat základní sestavu. Hostující celek však v této fázi zradila koncovka, když neproměňovali i ty největší šance a také brejky. V poslední pětiminutovce karvinští hráči snížili náskok domácích na čtyři branky, když Liszok chytil několik stoprocentních šancí. Pak měli ještě několik příležitostí tento stav korigovat, ale nervozitou v koncovce se o ně připravili a tak utkání nakonec skončilo vítězstvím domácích o šest branek.

V karvinském dresu zachytali velmi dobře oba brankáři, ale i hráči z pole nezklamali a jejich výkon dává příslib i do dalších zápasů.

Trtík (FM): Někteří hráči nastoupili s mírnými zdravotními problémy, proto jsem rád za výhru. Zejména ze začátku jsme dělali chyby v obraně a až po několika přeskupeních v mužstvu jsme se chytli.

Kekrt (HCB): Myslím si, že zvítězila zkušenost. Svým hráčům zazlívám spoustu zahozených šancí. Při jejich proměnění mohli soupeře více potrápit.