Logo HC Baník Karviná
31.03.2003  |  Libor Kulig

Karviná veze body z Allrisku

Baník získal důležité dva body v Praze, kde v hale Na Děkance porazil houževnatý Allrisk a udělal výrazný krok k pojištění druhého místa před play-off. O tom se rozhodne v neděli 6.dubna kdy Karviná hostí Duklu Praha.

30.kolo, sobota 29.3.2003

ALL
22:33()

Allrisk: Větrovec 4, Půta 4, Brabec P. 4, Brabec J. 3, Varhalík 1, Klouček 1, Vtípil 1, Hladký 1, Vraný 1, Ťupa 1, Kovář 1.

Karviná: Horák 10, Heinz T. 6, Sobol 5, Prokopec 5, Szymanski 3, Laclavik 2, Konečný 1, Titkov 1.

Vyloučení: 4/5, 7m hody: 4/2-3/3, Rozhodčí: Kohout-Dolejš, Diváci: 100.
Allrisk CAC Praha 4: Štochl P., Větrovec, Halčař, Varhalík, Klouček, Vtípil, Hladký, Vraný, Barák, Půta, Brabec J., Ťupa, Brabec P., Kovář.

HCB Karviná: Konenčý, Prokopec, Titkov, Horák, Laclavik, Slabý, Vašek, Heinz T., Galia, Sobol, Toms, Szymanski.

Karviná odjela k utkání do Prahy pouze se dvanácti hráči. Nedoléčená zranění Faráře a Bednaříka a navíc z důvodu utrženého zkříženého vazu do konce sezóny vyřazeného Mrózka neumožnili trenéru Nováčkovi postavit více hráčů. Z Itálie se již sice vrátil Kamil Heinz, ten ale může nasoupit až od 1.dubna. Ale ani těchto dvanáct hráčů nebylo zcela v pořádku, René Vašek si stěžoval na bolesti v rameni a tak se čekalo jak to všechno dopadne. Navíc Allrisk v letošních utkáních s Baníkem podává výborné výkony a v domácím prostředí lehce body nerozdává. Ani domácí však nebyli kompletní, chyběli jim zranění Trávníček a Kubec.

Začátek zápasu zvládli lépe domácí a v prvních dvaceti minutách měli mírnou převahu. Allrisk vedl ještě ve dvacáté minutě 8:6, ale Karviná čtyřmi rychlými góly otočila skóre a ujala se vedení 10:8. Závěr prvního poločasu vyzněl pro Karvinou lépe a jakoby předznamenal vývoj druhé půle. Karviná vedla v poločase 13:11.

O přestávce nabádal trenér Nováček hráče na spojkách aby se nebáli střílet z větší vzdálenosti. Dobře asi v šatně poslouchal Pavel Horák, protože ten se ve druhém poločase rozehrál ke skvělému výkonu. Hlavně zásluhou jeho branek vyhrála Karviná úvod druhého poločasu 7:0 a rozhodla o dalším vývoji celého utkání. Karviná dále zvyšovala své vedení, hráči si s chutí zastříleli a nutno říct, že měli dobrou mušku. Karviná zaslouženě vyhrála a veze z Prahy důležité dva body, protože prohra Dukly doma s Frýdkem-Místkem opět zvýšila její naději na udržení druhé příčky do play-off.

O té se s definitivní platností rozhodne příští neděli 6.dubna, kdy hrajeme televizní utkání s Duklou Praha.Začátek utkání je ve 14.30 hodin a zápas přenáší v přímém přenosu ČT 2.