so 26.11.2011 |

S Flensburgem porážka se ctí

Přes to, že jsme prohráli o čtrnáct branek, dá se říct, že jsme dnes podali dobrý výkon. Výsledek jen odráží rozdíl v úrovni špičkového týmu bundesligy a úrovně naší extraligy. Naši hráči celý zápas bojovali, nic nevzdali a z dnešního utkání ve skvělé atmosféře, kterou vytvořili fandové obou klubů si určitě odnesou cenné zkušenosti do své další kariéry.

Začátek, před kterým se ještě odbyl slavnostní akt, kdy náš klub věnoval 12000 korun Občanskému sdružení svatá Barbora, byl velmi svižný a na obou stranách palubovky padaly branky v rychlém sledu. Za nás se dařilo prosazovat zejména Petrovskému a Kružíkovi, kteří šikovnými podstřely ze střední vzdálenosti neustále zaměstnávali Anderssona v brance Flensburgu. Tato situace trvala zhruba 10 minut. To byl světelné tabuli stav 5:6. V další pasáži hry se ale naplno projevily větší zkušenosti a kvality hostujícího kádru. Navíc v rychlém sledu obdržel Kalous tři dvojminutové tresty za sebou a tak šel předčasně do šaten. To byl škrt přes plány trenéry Trtíka, který právě na Davidových zkušenostech stavěl, zejména v obranné fázi.

Tato oslabení nás jednak stálo dost sil a také znamenalo náš střelecký půst a hosté si udělali šňůrou sedmi branek v řadě pohodlný náskok. Znovu se trefil Radek Kružík až ve 21. minutě když korigoval na 6:13. Do konce poločasu se nic podstatného nestalo. Hosté, si přes dobrý výkon Drápala v naší brance, budovali náskok a v některých pasážích ukazovali právě to, co přilákalo do haly hodně diváků a to kvalitní házenou špičkové úrovně. Poločas skončil 11:20.

Nástup do druhého poločasu ale vyšel skvěle nám. Knudsen dvakrát neproměnil a naše rychlé kontry byly účinné. Zejména branka z rychlého protiútoku, kdy do něj šli Vančo s Chudobou a druhý jmenovaný proměňoval po náhozu do prázdné branky byl výstavní a svědčil o tom, že hráči myslí na diváky a hrají pořád naplno, i když se skóre nevyvíjí pro ně příliš dobře. A právě toto nasazení, bojovnost a snaha hrát pořád i přes to, že bylo zřejmé, že Flensburg má navrch bylo na výkonu našich hráčů sympatické a kvitovala to i plná hala a snad i diváci u televizních obrazovek.

Právě náš dobrý nástup do druhého poločasu přiměl trenére Flensburgu Vranjese k brzkému vybrání oddechového času. Vzal si jej totiž už v čase 34:07 a nastartoval tak hosty zase k tomu výkonu, jaký předváděli v prvním poločase. Třemi brankami v řadě totiž ukončili naše dotahování a naopak náskok hostů zase začal narůstat. Přesto dal trenér Trtík příležitost všem hráčům z lavičky, včetně Mlotka a Krahulce, kteří ještě loni byli dorostenci. Tak si mohl celý kádr vyzkoušet jaké to je hrát proti špičkovému týmu, který je složen z reprezentantů šesti zemí a odnést si tak do budoucna zkušenosti, které mohou zúročit v další své kariéře.