ne 12.11.2023 | Redakce

​Baník v Novém Veselí prohrával o šest branek, nakonec má bod

Sobotní extraligový zápas mezi Novým Veselím a Karvinou se proměnil v pořádné drama. Utkání nakonec skončilo výsledkem 24:24.

První branku zápasu vstřelili domácí, Skalický s Harabišem ovšem skóre otočili na karvinskou stranu. Následující momenty byly vyrovnané, když se ale po dvacet minutách prosadil Solák, tak Baník vedl 8:6.

Nové Veselí poté odpovědělo sérií tří branek v řadě, vzápětí opět vedl Baník, do kabin šli ale s jednogólovým náskokem domácí.

Karviné vůbec nevyšel vstup do druhého poločasu. Nové Veselí sázelo gól za gólem a v 39. minutě vedlo 18:12. Otřesený Baník ale dokázal zareagovat a zásluhou Nantla, Skalického a Soláka se dostal na dostřel tří branek.

Šest minut před koncem bylo zásluhou Ptáčníka opět srovnáno. Následně se trefil domácí Šůstek, pak ale dvě branky Soláka poslaly do vedení Baník. V té době do konce chyběly necelé tři minuty.

Karvinští mohli svůj náskok navýšit, místo toho ale Nové Veselé srovnalo. Baník pak neproměnil ani další útok a v závěru se strachoval o bod. Domácí měli na poslední útok jedenáct vteřin, karvinská obrana už ale situaci zvládla a zápas proto skončil remízou.