čt 5.10.2023 | Redakce

Výhra o deset branek! Karviná smetla ambiciózní Brno

Karvinští házenkáři jsou i nadále stoprocentní. V předehrávce osmého kola Chance Extraligy doma porazili o deset branek soupeře z Brna.

Ambiciózní Brno vstoupilo do letošní sezony dobře a z úvodních šesti zápasů pětkrát vyhrálo. Karvinští však potvrdili roli favorita a od začátku šli vstříc dalším bodům. Speciální význam mělo utkání pro domácího Živanova, který ještě v minulé sezoně oblékal dres brněnského Kéniku.

Skóre utkání otevřel ve druhé minutě domácí Užek, po kterém dával na 2:0 z rychlého útoku Harabiš. Baník náskok postupně navyšoval a brzy vedl už o šest branek. „Bohužel jsme udělali strašně moc technických chyb, nedali jsme nějaké šance a soupeř nám odskočil," uvedl brněnský kouč Pavel Hladík.

Hosté se dokázali vrátit na rozdíl dvou branek, poslední pětiminutovka první půle ale vyšla Baníku parádně. Několik důležitých zákroků vytáhl gólman Mokroš, na druhé straně se postupně prosadili Harabiš, Skalický, Nantl a Solák, který v trefou v posledních vteřinách uzavřel poločasové skóre na výsledku 17:11.

Po změně stran se do domácí brány postavil Galia, navíc se rychle prosadil Patzel a bylo to už o sedm branek. Hosté se nevzdali, šanci na zvrat ale neměli. „Hrálo se ve vysokém tempu. Karviná ukázala, že je favorit," uznal Hladík.

Domácí kouč Michal Brůna mohl ve druhé půli prostřídat a do hry se tak dostali i mladíci Košťálek s Prašivkou. Oba se zapsali i mezi střelce a Baníku tím pomohli k vysoké výhře 36:26. „Jsem rád, že se nám povedlo zopakovat dobrý kolektivní výkon, podobně jako s Duklou," řekl Brůna. Který výkon hostujícího celku pochválil. „Matsuoka bude ozdobou celé ligy. Málokdy se vidí v nohou taková dynamika. Ve spojení s Kocichem a Vukičevičem dokážou roztočit slušný kolotoč. Postupem času, až se lépe sehrají, budou velmi nebezpečným soupeřem pro každý ligový tým," dodal.

Karviná je i nadále stoprocentní a vede tabulku o bod před druhou Plzní. A právě na palubovku západočeského týmu Baník zavítá v neděli.