čt 8.2.2024 | Redakce

Karviná veze výhru z Brna, celý zápas hrála bez vyloučeného Soláka

Karvinou po sobotní porážce s Plzní čekal další náročný soupeř. Baník ve středu vyjel do Brna, kde narazil na domácí Kénik. Hosté utkání zvládli a vyhráli 30:22.

Úvodní minuty středečního utkání se nesly v hodně zajímavém duchu. Už ve čtvrté minutě, za stavu 0:0, byl totiž vyloučen karvinský Solák a hosté se tak po téměř celý zápas museli obejít bez své opory. O pár minut později viděl červenou kartu i brněnský Kukulovski.

Na první gól se čekalo až do osmé minuty, kdy se prosadil brněnský Zahradníček. Karvinští házenkáři dali první branku v čase 9:09 a zásluhou Patzela srovnali na 1:1.

Hosté se dostali poprvé do vedení ve 14. minutě po trefě Harabiše, který dával na 3:2 pro Karvinou. Vyrovnaná partie se hrála i v dalších minutách, změnu přinesl až závěr poločasu. Zatímco ještě šest minut před odchodem do kabin Karviná vedla o gól, po trefách Živanova, Harabiše a Patzela to rázem bylo v poločase 11:7 pro Baník.

V úvodu druhé půle si hosté udržovali náskok, dvacet minut před koncem už to ale bylo zase jen o gól. Klíčová pak byla pasáž mezi 45. a 49. minutou. Třikrát se trefil Nantl, dvakrát Patzel a Karviná vedla o pět branek. Koncovku už si hosté pohlídali, v závěru ještě navýšili skóre a do tabulky zapsali důležité body.

„Po prohře s Plzní jsme se potřebovali zvednout, navíc jsme hráli bez vyloučeného Soláka, jsou to pro nás velmi cenné body. Tento zápas nám určitě pomůže, hlavně v hlavách, před odjezdem do Rumunska," řekl po utkání trenér Baníku Michal Brůna, který vyzdvihl vynikající výkon brankáře Petra Mokroše. „Mám radost, že se probral v pravý čas. Svým zatím nejlepším výkonem sezony byl rozhodujícím faktorem naší výhry," dodal.