čt 28.9.2023 | Redakce

Karviná vyhrála v Maloměřicích, domácí odpor zlomila po přestávce

Baník zůstává v extralize stoprocentní. Ve středečním duelu v Maloměřicích se v první půli natrápil, po vyrovnaném poločase však hosté zabrali a došli k vysoké výhře 36:27.

Maloměřice vstoupily do utkání hodně aktivně a během první minuty daly dvě branky. Vzápětí sice odpověděl karvinský Koštálek, krátce na to už to ale bylo 4:1 pro domácí.

Svou další branku následně přidal opět Košťálek, prosadil se i další mladík Prašivka, Baník ovšem tahal za kratší konec a ještě několikrát prohrával o tři góly. V polovině první půle proto poslal trenér Brůna do akce i zkušenější hráče.

Karvinští házenkáři nepropadali panice a s domácími stále drželi krok. Poprvé se Baník dostal do vedení dvě minuty před přestávkou díky proměněné sedmičce Harabiše. Maloměřice však ještě stihly srovnat a do kabin se šlo za stavu 19:19.

Skóre druhé půle otevřely opět Maloměřice. Moc branek nepadalo a ještě v 37. minutě to bylo 21:21, pak ale hosté začali výsledek otáčet. Maloměřičtí se dlouho nedokázali prosadit a deset minut před koncem už prohrávali o deset branek.

Hráči Baníku už svůj náskok nepustili a závěr utkání si bez problémů pohlídali. Poslední slovo měl Patzel, který proměněnou sedmičkou v závěrečné minutě upravil skóre na konečných 36:27 pro Karvinou.

Další zápas Brůnovi svěřenci sehrají už v sobotu, kdy doma přivítají rovněž neporaženou Duklu.