čt 30.11.2023 | Redakce

Karviná si poradila s Jičínem a je v čele tabulky

Ve středečním extraligovém programu Karviná doma přivítala Jičín. Baník potvrdil roli favorita a zvítězil 28:17.

Baník na svého soupeře doslova vlétl. Na začátku druhé minuty se prosadil Solák a poté dával na 2:0 Užek. Hosté mohli snížit ze sedmičky, tu ale neproměnili, a tak Karviná postupně navyšovala skóre.

Poté, co se na přelomu sedmé minuty dvakrát trefil Patzel, už domácí vedli 7:0. Až poté dali první branku i házenkáři z Jičína.

Na obrazu hry se ovšem nic nezměnilo. Baník i nadále dominoval a budoval svůj náskok. Jičín se sice krátce dostal na dostřel čtyř gólů, do šaten se ale šlo za stavu 15:8 pro Karvinou.

Po návratu z kabin se dvakrát trefil Nantl, prosadili se i další karvinští házenkáři a domácí několikrát vedli až o čtrnáct branek. Jičínu o něco lépe vyšla poslední pětiminutovka, ve které alespoň trochu zkorigoval skóre a odvezl si jedenáctigólový příděl.

Baník je po středečním utkání první, o dva body před Plzní. Ta má ovšem k dobru nedělní zápas s Novým Veselím.