ne 29.10.2023 | Redakce

Karviná v repríze loňského semifinále porazila Lovosice

V sobotním televizním utkání Chance Extraligy Karviná doma vyzvala Lovosice. Souboj dvou loňských semifinalistů vyzněl lépe pro domácí Baník.

Lovosice v minulé sezoně skončily v základní části před Karvinou, v sobotu večer ale dominoval Baník, který se hned v úvodu utkání dostal díky dvěma trefám Soláka do vedení 2:0.

Lovosice dokázaly na domácí nástup zareagovat a v sedmé minutě srovnaly, bylo to však naposledy, co bylo skóre nerozhodné. Od té doby udávali tempo domácí. „Úvod utkání se nám povedl," uznal karvinský kouč Michal Brůna.

Baník postupně navyšoval skóre a v polovině prvního poločasu vedl po Patzelově trefě už o čtyři branky. Důležitá pasáž utkání se odehrála během posledních sedmi minut první půle. Karviná dala od stavu 15:11 pět branek v řadě a rázem vedla o devět gólů.

Druhá půle ale nabídla ještě drama. V úvodu poločasu se dvakrát prosadili hosté a v 48. minutě Kupa snižoval na 20:24. „Měli jsme tam slepé místo, neproměnili jsme pět šancí v řadě a Lovosice se dostaly na dostřel," řekl Brůna.

Hrálo se tvrdé utkání. A taky nervózní. Tři minuty před koncem už to bylo jen o tři góly, závěr zápasu však Karviná zvládla zkušeně a soupeři už nedovolila skórovat.

Domácí v koncovce vstřelili čtyři branky v řadě. Poslední slovo měl Široký, který v závěrečných vteřinách upravil skóre na konečných 31:24. „Jsem rád, že jsme závěr utkání zvládli a že body zůstaly doma," uzavřel Brůna.