ne 26.11.2023 | Redakce

​Baník veze z Bosny jednogólový náskok

Karviná vstoupila do třetího kola Evropského poháru vítězně. Na půdě bosenského týmu RK Leotar zvítězila 28:27.

Odehráli jsme slušný zápas v obraně a ještě lepší v útoku," oddechl si po závěrečném dramatu karvinský kouč Michal Brůna.

První branku utkání vstřelil hostující Solák, bosenský Leotar ale brzy otočil skóre a celý první poločas udržoval mírný náskok. Baník se však celou dobu držel na dostřel jedné, maximálně dvou branek.

Úvodní poločas ukončil svou další trefou Solák, který snížil na 13:14 z karvinského pohledu. „V útoku dnes dominovali právě Solák s Patzelem," dodal Brůna.

Po změně stran se pokračovalo v podobném tempu jako v první půli. Změna nastala v 39. minutě, kdy se trefil Patzel a Karviná vedla 18:17. Následně se prosadil Patzel, další trefu přidal Solák a bylo to o tři branky.

Leotar ovšem dokázal zareagovat, patnáct minut před koncem bylo opět srovnáno a v 51. minutě vedli o tři góly domácí. Koncovku ale Karviná zvládla skvěle. Pět minut před závěrečným klaksonem vyrovnal Patzel na 27:27. „Potom jsme zahráli v útoku 7 na 6, Solo byl faulován a Harabiš nám ze sedmičky vystřelil vítězství," okomentoval rozhodující moment utkání Brůna.

Závěrečné minuty už žádnou další branku nenabídly. Karvinou podržel i gólman Košťálek, hosté skvěle ubránili poslední akci Leotaru a v odvetě Baník bude hájit jednogólový náskok. „Nic není rozhodnuto, ale věřím, že doma utkání zvládneme," uzavřel Brůna.

Celá fotogalerie zde.

Záznam celého zápasu RK Leotar - HCB Karviná

Děkujeme všem partnerům a především Moravskoslezskému kraji za podporu HCB Karviná v evropských pohárech!