ne 10.9.2023 | Redakce

První venkovní výjezd Karviná zvládla, uspěla v Jičíně

​Házenkáři Baníku mají za sebou první venkovní zápas sezony, ke kterému vyjížděli na palubovku Jičína. Ten sice vstoupil do utkání lépe, Karviná ale brzy skóre otočila a potvrdila roli favorita.

Svěřenci kouče Michala Brůny zapsali po výhře 30:26 další důležité body do tabulky. Jičín dokáže na domácí palubovce své soupeře potrápit, což v úvodu utkání poznali i hráči Baníku. Úvodní pokus domácího celku sice ještě skončil na tyči, ve třetí minutě už ale Jičín vedl 2:0. Karvinští se poprvé prosadili až v páté minutě zásluhou Soláka. Následně se však trefili taky Patzel, Skalický a Harabiš a hosté rázem vedli o dvě branky. Od té doby už Baník své vedení nepustil. „Do zápasu jsme vstoupili několika nepřesnými pokusy. Jičín rychle vedl, ale postupem času jsme se dostávali do tempa a vytvořili jsme si několikagólový náskok," okomentoval vývoj úvodních minut hostující trenér Brůna. Ještě ve 12. minutě Karviná vedla 6:5, pak se ale domácí nemohli deset minut prosadit a rázem to bylo o šest branek. Poslední pětiminutovka ale hostům nevyšla, do kabin šli s náskokem tří gólů. Po změně stran dával Hlípala na 12:14, pak se ovšem dvakrát po sobě prosadil Solák, který nápor domácích dokázal zastavit. Následující minuty patřily zase Karviné. V 38. minuty byl vyloučen Harabiš, na obrazu hry se ale nic nezměnilo a Baník v jednu dobu vedl až o sedm branek. „I přes naší slabou střeleckou úspěšnost jsme si náskok udržovali až do konce," řekl Brůna. Minutu před koncem se Jičín dostal na dostřel tří gólů, karvinští házenkáři ale žádné překvapení nedopustili. V závěru se ještě ze sedmičky prosadil Skalický, který upravil skóre na konečných 30:26 pro Karvinou. Baník tak zůstává po dvou zápasech stoprocentní.