st 13.12.2023 | Redakce

Karviná neudržela náskok a padla v Zubří

Házenkáři Baníku zapsali teprve druhou porážku v letošním ročníku Chance Extraligy. V úterý prohráli v Zubří.

Karviná to na Zubří umí. Baník vyhrál letošní domácí derby a uspět chtěl i na horké valašské půdě. Skóre utkání sice otevřelo Zubří, pak ale vyrovnal Fulnek, dvakrát se prosadil Solák a hosté rychle vedli 3:1.

Karvinským se dařilo a na začátku 19. minuty vedli po trefě Patzela už o šest branek. Jenže pak přišla více než desetiminutová hostující série bez vstřelené branky, během které Zubří začalo dotahovat. Domácí se prosadili pětkrát v řadě a rázem to bylo 12:13. V závěrečné dvouminutovce se ovšem trefili Nantl se Skalickým a Baník šel do kabin ve vedení 15:12.

Zubří se na začátku druhé půle rychle dotáhlo na rozdíl jedné branky. Následně se prosadil Solák, další karvinský gól přidal Patzel, v čase 35:46 už ale bylo srovnáno – 17:17. Poté se trefil Havran a Valaši poprvé od začátku zápasu vedli.

Trenér Brůna reagoval oddechovým časem, po kterém vyrovnal Solák. Drama pokračovalo, chvíli zase vedla Karviná, od 44. minuty už ale tahali za delší konec domácí. Zubří postupně navyšovalo svůj náskok a necelé čtyři minuty před koncem vedlo už o čtyři góly.

Na začátku 58. minuty snížil na rozdíl tří branek Solák, hosté už ale utkání zvrátit nedokázali. Zubří si koncovku pohlídalo a zvítězilo 32:28.

Ohlasy Patrika Fulneka, který se vrátil zpět do hry!