po 8.4.2024 | Redakce

Drama se šťastným koncem. Baník v úvodním semifinále přetlačil Lovce

Stejně jako před rokem, i letos na sebe v extraligovém semifinále narazila Karviná s Lovosicemi. Baník začal doma a po výhře 36:34 se ujal vedení.

Skóre utkání otevřel v první minutě Patzel, vyrovnávací brankou na druhé straně uvítal Mokroše Horák. Karviná se trhla za stavu 4:4, kdy se postupně prosadili Solák, Nantl a Růža a rázem to bylo o tři branky. Lovci ovšem dokázali zareagovat a za tři minuty už vedli oni.

V první půli se skóre přelévalo se strany na stranu a oba týmy byly v těsném kontaktu. V koncovce si domácí vypracovali dvougólový náskok, Lovosice ale střelou z poslední devítky srovnali na poločasových 19:19.

„Lovosice věděly, že nemusí, takže se dostaly do pohody. Měli jsme s nimi problémy v obraně," řekl domácí kouč Brůna.

V první půli padlo celkem 38 branek. Ani na jedné straně se příliš nedařilo brankářům a útoky dominovaly nad obranami. A po změně stran se obraz hry nezměnil.

Do domácí branky se na začátku druhé půle postavil Košťálek, přestřelka ale pokračovala. Lovosice vedly 22:20, Patzel se Širokým ale odkázali rychle srovnat. Pak to byla zase Karviná, kde se dostal do mírného trháku. Domácí vedli o tři góly, jenže jedenáct minut před koncem prohrávali 29:30.

Rozhodla tak poslední desetiminutovka. Nejprve udeřil z rychlého protiútoku Solák, následně zvýšil na rozdíl dvou branek proměněnou sedmičkou Harabiš a pak se ještě trefil Fulnek. I tentokrát se ale Lovci vrátili do hry a snížili na rozdíl jediné branky.

V závěru vytáhl několik důležitých zákroků Košťálek, jenž navíc sám minutu před koncem poslal střelou přes celé hřiště míč do brány a zvýšil na 36:33. V té doby už bylo rozhodnuto! „Bylo to spíše útočné utkání, obrany se moc nepředvedly. Chtěl bych poděkovat divákům, atmosféra byla perfektní. Bylo to těžké a bojovné utkání, teď musíme zregenerovat a pojedeme do Lovosic," oddechl si autor jedenácti gólů Solák.

Baník napínavou přetahovanou zvládl a vede 1:0, série pokračuje v sobotu v Lovosicích. „Bylo to utkání dvou velkých protikladů. Měli jsme 80% úspěšnost střelby, ale na druhou stranu zase nejslabší brankáře za celou sezonu. Zápas se divákům musel líbit, rozhodovaly maličkosti," dodal Brůna.