čt 29.2.2024 | Redakce

Baník doma vysoko přehrál Nové Veselí

Karviná byla ve středečním extraligovém duelu s Novým Veselím favoritem, hráči Baníku měli ale v paměti, jak v listopadu na palubovce soupeře pouze remizovali. Tentokrát už překvapení nedopustili.

Na první branku se čekalo déle než pět minut. Pak se rychle za sebou prosadili Skalický se Solákem a Baník vedl 2:0. Hosté ovšem dokázali odpovědět a po deseti minutách to bylo 3:3.

Trenér Brůna zareagoval oddechovým časem, následovala však další pasáž bez gólu. Až na začátku 17. minuty udeřil znovu Solák a Karviná vedla 4:3. Další minuty patřily Novému Veselí, které se dostalo i do vedení, to ovšem netrvalo dlouho!

Karviná odpověděla sérií sedmi branek v řadě a necelé tři minuty před odchodem do kabin vedla 12:6. Tato pasáž hry se nakonec ukázala být jako rozhodující.

Po změně stran se dvakrát prosadil hostující Krejz, který Nové Veselí přiblížil na rozdíl čtyř gólů, víc už toho ale Baník soupeři nedovolil. Střelecky se dařilo Nantlovi, přidali se i ostatní a domácí svůj náskok postupně navyšovali.

Od stavu 22:15 pro Karvinou hostující celek čekal na gól téměř deset minut a rozdíl ve skóre narostl až na 11 branek. Poslední slovo měl v závěrečných vteřinách Skalický, který uzavřel skóre na 30:18 pro Karvinou.

Do konce základní části zbývají odehrát už jen dvě kola. Baník nejprve zavítá do Frýdku-Místku a následně doma vyzve Kopřivnici.