po 25.3.2024 | Redakce

Karviná je krok od semifinále, zářil Mokroš

Druhé čtvrtfinálové utkání mezi Karvinou a Brnem se proměnilo v pořádné drama. Hráči Baníku ho ale zvládli, vyhráli 25:22 a jsou krok od postupu do semifinále.

Sobotní duel Karviná vyhrála o devět branek, Kénik však nesložil zbraně a v nedělní partii dlouho vzdoroval. „Opět jsme začali špatně. Jen tentokrát Brno nebylo na dostřel, ale dokonce vedlo," řekl kouč Baníku Michal Brůna.

Skóre utkání otevřel ve druhé minutě domácí Živanov. Hosté poté otočili na 2:1, na začátku deváté minuty už však byla o dvě branky napřed Karviná. Baníku se ale v úvodním poločase příliš nedařilo v útoku a Brno se opět ujalo vedení.

V poslední minutě první půle dával Janda už na 11:8 pro hosty, na jeho trefu pak ale ještě stihl odpovědět Fulnek. „Byl to jeden z mála zápasů, kdy jsme doma prohráli poločas. Museli jsme do toho dát všechno," dodal Brůna.

Karviná mohla děkovat Mokrošovi, že náskok nebyl v některých momentech ještě vyšší. Domácí gólman, stejně jako v sobotu, svůj tým držel. „Opět nás vychytal," uznal hostující Kocich.

Po čtyřech minutách druhé půle bylo po trefě Harabiše srovnáno. Na jeho branku pak odpověděl Bosák, ten ale následně dostal dvě minuty, v početní výhodě se prosadil znovu Harabiš, skóroval taky Solák a Karviná už vedla.

Hala bouřila. Další klíčový moment přišel vzápětí, kdy Mokroš chytil sedmičku Vukićevićovi a o necelou minutu později dával Živanov na 16:14 pro Baník. Karviná byla v laufu a necelých sedm minut před koncem vedla už o pět branek, ovšem rozhodnuto ještě nebylo.

Na začátku 28. minuty už to bylo zase jen o dva góly. Definitivní pojistku přinesla až sedmička Harabiše, který byl v neděli neomylný a proměnil čtyři sedmimetrové hody. Karviná vedla 24:21 a do konce zbývaly jen dvě minuty.

Každý z týmů přidal ještě po brance a série se stěhuje do Brna za stavu 2:0 pro Karvinou. „Brno odehrálo velice dobré utkání. Museli jsme ukázat, co umíme, dali jsme do toho všechno. Jsem moc rád, že jsme tento náročný zápas zvládli," uzavřel nedělní partii gólman Mokroš.