ne 28.4.2024 | Redakce

​Baník bude hrát znovu o zlato! V Lovosicích zvládl sedmičkové drama

O extraligové zlato si to letos opět rozdají házenkáři Plzně a Karviné. Baník zvládl sobotní čtvrtý duel semifinálové série v Lovosicích a po sedmičkovém rozstřelu postoupil do finále.

Karviná jela do Lovosic s vědomím, že v případě vítězství otevře finálové brány. Hosté, kteří do utkání nemohli nasadit Soláka, začali lépe a po dvou brankách Patzela rychle vedli 2:0. Lovci ovšem nezůstali pozadu a v desáté minutě už byli o jeden gól napřed.

V následujících minutách se oba týmy přetahovaly, Karviná ale skvěle zvládla koncovku první půle. Zatímco na začátku 24. minuty Baník vedl 10:9, po trefách Skalického, Harabiše a Patzela to bylo už o pět branek. Jako poslední se v úvodní půli trefil Fulnek, po jehož gólu hosté vedli 16:11.

Lovci ovšem vstoupili lépe do druhé půle a rychle se přiblížili na dostřel. Ve 43. minutě dával Užek na 22:17, za pět minut už to ale bylo jen o gól. Karviná si v dalších minutách mírný náskok udržovala, tři minuty před koncem ale srovnal Vojíř a bylo zaděláno na pořádné drama.

Karviné vrátil vedení Růža, za Lovce odpověděl Mizera. A když pak Horák deset vteřin před koncem obrátil na 27:26, zdálo se, že se série vrátí do Karviné.

Hostující kouč Brůna zareagoval oddechovým časem. A vyplatilo se! Baník v posledních vteřinách předvedl parádní akci, kterou zakončil Široký, jenž poslal zápas do sedmiček.

První čtyři sedmimetrové hody oba týmy proměnily. Pak ovšem Mokroš vychytal Horáka a na druhé straně se nemýlil Skalický, který rozpoutal postupové oslavy. Baník bude hrát znovu o zlato!