ne 24.11.2019 |

Zápas Frýdek Místek - Jičín

V prvním poločase viděli diváci velice vyrovnané utkání. Ani jedno z mužstev se nedostalo do většího než dvougólového vedení. Po většinu času však vedli domácí hráči, kteří nakonec první půli vyhráli poměrem 14:12. Jenže v ní přišli o svou ofenzivní oporu Vojtěcha Petrovského, který si obnovil zranění zad. A po změně stran mladému týmu citelně chyběl. V prvních desíti minutách dokázali Frýdecko-Místečtí skórovat jen dvakrát. Za to Jičín se střelecky prosadil hned osmkrát, čímž si vytvořil rozhodující náskok. Na tento obrat už domácí nenašli odpověď, takže si hráči Jičína v poklidu došli pro výhru 27:21 a v tabulce si tak polepšili na sedm bodů. To Frýdek-Místek uhrál v první polovině soutěže jen dva body za vítězství nad nováčkem z Maloměřic.

Lubomír Kavka, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Musím Jičínu poblahopřát k zaslouženému vítězství, protože ve druhém poločase byl o třídu lepší než my. To, co jsme předvedli ve druhé půli, se nedá srovnat snad s žádným poločasem, který jsme letos hráli v domácím prostředí. Nastříleli jsme jen sedm branek. Tím, že nemohl duel dohrát Vojta Petrovský, tak naši hráči šli psychicky totálně dolů. Neměli jsme nikoho, kdo by to zvednul. Navíc jsme kupili chybu na chybu. Tím nechci snižovat výkon Jičína, který byl dobře připravený a hrál to, co potřeboval. Selhali jsme hlavně v útoku, v obraně to nebylo špatné, až na posledních pět minut, kdy už bylo utkání rozhodnuté. Prohráli jsme hlavně v hlavách. Tímto utkáním jsme definitivně ztratili šance dostat se do play off. Nyní nastane zřejmě to, že necháme hrát mladé hráče, ať se vyhrají do příští sezony. Vytáhneme i dva hráče z dorostu, které jsme chtěli zapojit do hlavního týmu. I když už nebudeme hrát o play off, hráči by měli mít stále dostatečnou motivaci. Mají chtít vyhrát každý zápas, ať už hrají proti komukoli. Takto špatné střetnutí jsme doma nesehráli. Mnohem lepší výsledky jsme uhráli s o hodně silnějšími soupeři. Dneska jsme to ve druhém poločase totálně zmastili.“

Petr Mašát, asistent trenéra HBC Ronal Jičín: „Jsem rád, že jsme klíčové utkání podzimu zvládli jak výsledkově, tak herně. A to jak v obraně, tak v útoku, zvlášť ve druhém poločase. Věděli jsme, že Frýdek má nějaké zdravotní problémy, ale s tímto se celý podzim potýkáme i my. Věděli jsme, o co jde. Jsem rád, že hlavně ve druhém poločase jsme dostali Frýdek pod tlak aktivnější obranou. Po změně stran jsme eliminovali mnoho technických chyb, kterých jsme se dopustili v prvním poločase. Navíc jsme byli produktivní na postupný útok i v přechodové fázi. Z tohoto důvodu jsme druhý poločas vyhráli o osm gólů, takže jsme nakonec jednoznačně zvítězili.“